Opublikowano: 9.10.2017

Są ponoć na ziemi i w niebie rzeczy, o których się filozofom nie śniło. Trudno polemizować z tym twierdzeniem, tym bardziej że i w dzisiejszych czasach nie brak ludzi, których życie balansuje na granicy białej i czarnej magii i którzy czują się w pewien sposób wyróżnieni. Być może właśnie dlatego nauka zwana ezoteryką ma coraz więcej zwolenników.

Czym jest ezoteryka?

Nie jest to dziedzina wiedzy, którą można w łatwy sposób zdefiniować. Opiera się na wierzeniach w ład, porządek wszechświata, oraz ciąg przyczynowo-skutkowy. Innymi słowy - nic nie bierze się z powietrza, wszystko ma swój początek i koniec, jedna rzecz wynika z drugiej, a wszystkie są zależne od dobrych i złych uczynków osoby, z którą są związane. Istotą ezoteryki nie jest poznawanie świata, ale szukanie wiedzy o sobie i świecie w swoim wnętrzu. Celem zaś zapanowanie nad swoim życiem, zarówno tym duchowym, jak i zewnętrznym.

Biała i czarna magia

Zdaniem ezoteryków prawdziwa magia nie ma nic wspólnego z pokazami cyrkowymi. Chociaż cyrkowi magicy głośno twierdzą, że ich występ jest pokazem magicznym, są to tylko sprytne sztuczki zręcznościowe, a ich powodzenie zależy głównie od umiejętności odwracania uwagi widza, od tego co naprawdę istotne. Ezoterycy inaczej pojmują pojęcie magii, wiążą ją raczej z przepływami energii i oddziaływaniem na innych ludzi za jej pomocą. Nie oznacza to, że przeciętny człowiek powinien obawiać się niechcianego wpływu ezoteryków na swoje losy. Ich naczelną zasadą jest niepomaganie i niewpływanie za pomocą magii na osoby, które nie chcą takiej pomocy, lub które nie są jej świadome. Zdaniem ezoteryków magia działa tylko w przypadku osób, które są jej świadome. Nieco inaczej działa słynny pierścień atlantów: https://www.czarymary.pl/p_775_pierscien_atlantow, ale o tym później.

Ezoteryka a przyszłość

Zgodnie z wierzeniami ezoteryków wiedzę na temat przyszłości można odkrywać na wiele różnych sposobów. Mało osób zdaje sobie sprawę, że ci, którzy potrafią przepowiadać przyszłość, korzystają właśnie z wiedzy ezoterycznej. Pomagają im w tym karty tarota, kryształowe kule, gwiezdne horoskopy (które nie mają nic wspólnego z tymi drukowanymi w gazetach). Również osoby jasnowidzące, które nie korzystają z żadnych rekwizytów, są adeptami wiedzy ezoterycznej. Dość interesującym narzędziem umożliwiającym spojrzenie w przyszłość są owalne kamienie z wyrytymi na nich znakami runicznymi. Ich odczytywanie nie jest sprawą prostą, wymaga wielu lat nauki i zgłębiania tajemnej wiedzy. Mówi się o tym, że tylko naprawdę wybitni ezoterycy są w stanie prawidłowo odczytać przekaz płynący z run.

Ezoteryka dla każdego?

Ezoterykę określa się wiedzą dla wybranych. I pewnie jest w tym cząstka prawdy, bo mało kto wie, że słynny pierścień Atlantów też jest elementem wierzeń ezoterycznych. Jego moc zasadza się na chronieniu osoby noszącej go przed złą energią, chorobami i wrogami. Być może dlatego określany jest mianem pierścienia przynoszącego szczęście, ale nie na tym polega jego moc. W założeniu nie ma on przynosić dobrego, ma chronić przed złem. Tę niezwykłą właściwość mają mu zapewniać "fale kształtu" emitujące określony rodzaj energii. Pierścień Atlantów uważany jest także za bramę do świata zjawisk nadprzyrodzonych. Działa na każdego, kto go nosi na palcu, nawet nieświadomie.

Spadkobiercy Atlantów

O ludach zamieszkujących mityczną Atlantydę wiemy, że mieli tajemną wiedzę, jakiej do dziś próżno na ziemi szukać. Za ich spadkobierców uważa się starożytnych Egipcjan i to właśnie w Egipcie odnaleziono obrączkę nazwaną później pierścieniem Atlantów. Stało się to dopiero pod koniec XIX wieku, wcześniej leżał ukryty na dnie Doliny Królów. Oryginalny pierścień nosił radiesteta Andre de Belizal i to on rozsławił na cały świat moc owego pierścienia. Od tamtej pory słynny pierścień można zobaczyć na palcach ludzi na całym świecie.


©horoskopy.org.pl przez Michał Kowalski