Blog

#

Wszystko o Baranie Wschodzącym w Astrologii Ezoterycznej

  • 6 października 2021
Jest to początek podróży duszy, która przemierza dwanaście żyć w swojej ezoterycznej podróży. Od Ryb do Barana, dusza musi nauczyć się ważnych lekcji, aby kultywować swój wzrost i stać się tym, czym musi: cała i spełniona poprzez próby i trudności, które napotyka na Ziemi. Początek podróży duszy ma miejsce w Baranie, znaku Barana. Kiedy myślimy o osobach spod znaku Barana, myślimy o odważnych, pewnych siebie i nieustraszonych ludziach, którzy dostają to, czego chcą. Ta siła jest wzmacniana przez tradycyjnego władcę, Marsa, planetę odwagi i dynamizmu.
 
Jednak w astrologii ezoterycznej Baran jest rządzony przez Merkurego, który reprezentuje cel Barana na głębszym poziomie. Baran jest przede wszystkim znakiem umysłu. Lekcje, których się nauczymy będą na poziomie umysłu. To dlatego w astrologii zdrowotnej jest on związany z obszarem głowy; Baran powszechnie cierpi na dolegliwości głowy, takie jak bóle głowy i migreny. Celem Barana Wschodzącego w Astrologii Ezoterycznej jest oswojenie umysłu i kultywowanie samoświadomości swoich działań i skutków, jakie mają one na innych. Nie jesteś pewien jaki jest Twój znak wschodzący? Upewnij się, że otrzymasz swój darmowy wykres urodzeniowy, aby się tego dowiedzieć! Baran i Głupiec w Tarocie Pod wieloma względami Baran jest podobny do Głupca w Tarocie. Obaj rozpoczynają swoją podróż z entuzjazmem i pewnym rodzajem niewinności, która nie została jeszcze splamiona przez ciemność świata. Obaj są odważni i gotowi do działania. Nic nie może stanąć im na drodze.
 
W Tarocie Głupiec jest pierwszą kartą Głównych Arkanów i uosabia młodą osobę, o świeżym duchu, gotową do podjęcia wyzwań, jakie stawia przed nią świat. W Baranie Wschodzącym widzimy ten sam świeży entuzjazm, ten sam napęd, który mówi: "Mogę zrobić wszystko!". Podobnie jak w przypadku podróży duszy, Głupiec uświadamia sobie, że nie wszystko jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Istnieją zwroty, zakręty, przeszkody i wyzwania, które mogą być zarówno łamiące ducha, jak i łamiące serce. Jest to energia, z którą Baran Powstający musi również nieuchronnie się zmierzyć, ale na razie, w tym obecnym wcieleniu, ten świeży sposób siły uosabia duszę Barana. Upewnij się, że przeczytasz: Zrozumienie karty Głupca w Tarocie Baran Wznoszący się i Przywództwo Baran jest znakiem kardynalnym i potężnym przywódcą. Pamiętaj, że Baran to baran, a nie owca. Owca podąża, baran prowadzi.
 
Baran musi prowadzić, więc czy są to generałowie dowodzący armią czy dyrektorzy zarządzający firmą, Baran Powstający jest jednym z najbardziej skutecznych i oddanych liderów. Ich wizja nie jest naznaczona wątpliwościami co do siebie lub innych; widzą cel i dążą do niego. Jednak ta dusza musi nauczyć się, że jej działania mogą mieć konsekwencje, jak również zwycięstwa. Dlatego też Baran Rising napotka serię wyzwań w ciągu swojego życia. Jako generał, mężczyźni i kobiety, których wysyłają na bitwę, nigdy nie wracają. Jako dyrektor generalny, pomysł, w który zainwestował, nigdy nie zostanie zrealizowany. Jako rodzice, oczekiwania, jakie mieli wobec swoich dzieci, nigdy się nie spełnią. Śmiała, entuzjastyczna idea, którą wyobrażali sobie w umyśle, zderza się z twardą rzeczywistością i doświadczeniem. Tutaj dusza zaczyna rozumieć, że świat niekoniecznie działa w sposób, jaki sobie wyobraziła. Ostatecznie, podobnie jak znak Skorpiona, Baran jest wojownikiem.
 
Ale podczas gdy Skorpion, przeżywszy już siedem żyć duszy, walczy z ciemnymi siłami w sobie i innych, Baran walczy z siłami w świecie fizycznym, które obejmują kształtowanie poczucia tożsamości o sobie. Często urocza niewinność Barana jest podobna do malucha, który mówi: "Ja! Ja!", kiedy uczy się poruszać po tym dziwnym świecie. Jak dziecko, Baran Powstanie może być uparty ("Mine!", gdy ktoś próbuje zabrać swoją zabawkę) i bardzo czuły, gdy ktoś jest zdenerwowany, pocieszając je z rodzaju niewinności, że można oczekiwać od dziecka. Baran Wznoszący się i 7 Promieni Boskiego Światła Baran Wznoszący się funkcjonuje na Pierwszym Promieniu Siły Woli.
 
Jest to promień, który rozbija istniejące struktury, aby zrobić miejsce dla nowych. To dlatego wiele Baranów zajmuje się siłami zbrojnymi, polityką, państwowością, staje się władcami, liderami i odkrywcami. W najlepszym przypadku Baran Wznoszący się, działając na Pierwszym Promieniu, używa swojej odwagi i determinacji, aby przynieść korzyści ludzkości. W najgorszym przypadku Baran wykorzystuje swoją ogromną siłę do egoistycznych celów, manipuluje ludźmi, aby podążali za nim i stają się ofiarami własnej dumy. Baran Wznoszący się działa również na Siódmym Promieniu Ceremonialnego Porządku i Magii, promieniu, którego podstawowym działaniem jest sprowadzenie "nieba na ziemię".
 
Baran Wznoszący się wykorzystuje swoją potężną energię kardynalną do przenikania duchowego z fizycznym. Baran Wznoszący się działający z powodzeniem na tym poziomie jest w zaawansowanym stanie, stając się szamanem, okultystą lub reżyserem filmowym, aby wymienić tylko kilka. W najlepszym przypadku wprowadzają porządek z chaosu i używają swojego umysłu, aby prowadzić innych w kierunku bardziej duchowego stanu. W najgorszym przypadku zbyt sztywno trzymają się zasad, są nieelastyczni i pretensjonalni. Cechy Barana Wschodzącego Jak rozpoznać Barana Wschodzącego? Często mają wyjątkową cechę w okolicach brwi, podobnie jak baran.
 
Poniżej przedstawiamy kilka sposobów na rozpoznanie Barana Wschodzącego. Odważny Osoby spod znaku Barana to ludzie odważni i śmiali. Mają tendencję do posiadania władczej obecności, a kiedy mówią, ludzie słuchają. Mogą być onieśmielające dla bardziej nieśmiałych znaków, które nie są przyzwyczajone do śmiałej energii Barana. Opiniotwórczy Baran Rising zawsze pozwoli Ci wiedzieć, co myślą. Nie przebierają w słowach i może to być dla nich prawdziwym zaskoczeniem, kiedy zdadzą sobie sprawę, że zranili czyjeś uczucia. Baran Rising jest bardzo jasne, co myśli i co uważa, że powinno się zdarzyć. Nie zamierzają się obnosić z tym, że są dyplomatyczne jak Baran. Mówią to, co chcą, kiedy chcą! Niezależny Ci ludzie są niezależni i są z tego dumni! Kobiety spod znaku Barana, w szczególności, cieszą się swoją niezależnością i chętnie inspirują innych do bycia takimi samymi.
 
Baran Powstający nie lubi zależeć od nikogo innego. Wierzą, że jeśli czegoś chcesz, musisz zrobić to sam! Szybko reagujący Baran Rising może być bardzo wybuchowy! Będziesz wiedział, kiedy ten Baran jest zdenerwowany na Ciebie. W tym samym czasie, ich gniew ma tendencję do znikania tak szybko, jak się pojawił. Entuzjastyczny Entuzjazm Barana Wschodzącego jest zaraźliwy! Jeśli mają wizję, wciągną do niej innych i szybko zarażą wszystkich swoimi pomysłami i planami.
 
To jest właśnie magia Barana i moc jego kardynalnego ognia. Wciąga innych, inspiruje i prowadzi, przypominając Ci, że możesz wziąć na siebie cały świat. Będzie walczyć o innych Jedną z najbardziej godnych podziwu cech Barana Wschodzącego jest jego wrodzone pragnienie nieustraszonej walki o innych. W zależności od innych aspektów na ich wykresie, ta cecha może być bezpośrednia lub pośrednia. Ale jest to cecha, którą posiadają wszyscy. Kiedy ktoś jest w niebezpieczeństwie, wiedzą tylko jedno: ta osoba musi być chroniona. Czy jesteś Baranem Wschodzącym? Jeśli jesteś duszą Barana Wschodzącego, Twoim celem jest wykorzystanie energii Boskości, aby inspirować i prowadzić innych. Ogień, który istnieje w Tobie, może albo rozświetlić świat, albo go zniszczyć. Twoim wyzwaniem jest przypomnienie sobie, że Twoja siła i odwaga mają być wykorzystane dla większego dobra, a nie dla egoistycznych celów. Wasza dusza jest zachęcana do wykorzystania swoich zdolności umysłowych, aby wlać Boskie światło do umysłów innych, abyście mogli spowodować zmiany na tym świecie. Jako wschodzący Baran, dopiero zaczynasz swoją podróż duszy.
 
Uważa się, że dusza musi przejść przez 12 cykli w każdym znaku zodiaku, zanim osiągnie swój stan nirwaniczny. W Baranie masz ogień, pasję i napęd, aby dokonać wielkich zmian i pomóc tym, którzy zmagają się z problemami. Inni szukają w Tobie inspiracji i wskazówek. Twoje przywództwo i entuzjazm są głęboko cenione w świecie, który desperacko potrzebuje odważnych i silnych jednostek, aby wytyczać drogę. Iskra duszy jest w Tobie ucieleśniona; idź naprzód do świata i zapal płomień, aby świecić światłem w ciemności.