Blog

#

Ostateczny przewodnik po wykresach urodzeń

  • 21 września 2021
Czy czytasz swój horoskop lub artykuły o swoim znaku i myślisz: "W ogóle się z tym nie utożsamiam!". To mówi nam kilka rzeczy o tobie: Prawdopodobnie masz inny znak ascendentu/wstania i znak Księżyca, oraz Jesteś gotowy, aby zrobić swój wykres urodzeniowy Astrologia obejmuje wiele, wiele warstw - i wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, że nasze Słońce lub znak zodiaku to tylko wierzchnia warstwa wróżenia naszych bardzo indywidualnych cech. Wielu sceptyków astrologii argumentuje: "horoskopy są tak niejasne" lub "jak można podzielić wszystkich ludzi na świecie na 12 typów osobowości?".

 

 
Odpowiedź brzmi - musisz sięgnąć znacznie głębiej niż tylko do daty urodzenia, aby znaleźć bardziej szczegółowe informacje. Podczas gdy Twoje codzienne horoskopy oparte są na szerszym zakresie informacji o każdym znaku Słońca, Księżyca i aspektach planetarnych, to kombinacje pozostałych elementów Twojego wykresu urodzeniowego lub mapy gwiazd mogą pomóc Ci dotrzeć do Twoich szczególnych cech. (Co jest również powodem, dla którego nie możemy napisać spersonalizowanego horoskopu dla każdego każdego każdego dnia - jest po prostu zbyt wiele kombinacji!) Astrologia jest jak lalka Matryoshka - im bardziej odsuwasz warstwy, tym bardziej zbliżasz się do serca.
Przyjrzyjmy się bliżej temu, czym są wykresy urodzeniowe, jak z nich korzystać i odkryć wielki obraz Twojej osobowości!
 
Czym jest diagram urodzeniowy i co może mi powiedzieć? 
 
Wykres narodzin jest w zasadzie zrzutem ekranu każdej astrologicznej rzeczy, która wydarzyła się w dokładnym czasie, dacie i miejscu Twoich narodzin. Moment, w którym się pojawiłeś, planety, zodiakalne i astrologiczne domy oraz sposób, w jaki były one ustawione w tym dokładnym momencie, mogą powiedzieć nam o Tobie o wiele więcej niż tylko znajomość Twojego Słońca lub znaku zodiaku! Wykresy urodzeniowe powiedzą Ci: Masz więcej niż jeden znak Dom i znak, w którym znajdowały się planety w Twoim dokładnym miejscu i czasie urodzenia, ujawniają wiele o Tobie Jaki jesteś w miłości i jak możesz najlepiej przyciągnąć kompatybilne pary Jakie obszary przyczynią się do udanej kariery Twoje mocne i słabe strony Czego wykresy urodzeniowe Ci nie powiedzą: Imię osoby, którą poślubisz/zakochasz się w niej wszystkiego, co kiedykolwiek wydarzy się w Twoim życiu, w kolejności, zaczynając od teraz To dlatego astrologowie zawsze pytają Cię o czas i miejsce Twoich narodzin - te informacje są im potrzebne do stworzenia Twojego wykresu urodzeniowego lub natalnego.
 
Pomyśl o tym jak o migawce nieba w dokładnym czasie i miejscu Twoich narodzin. Po pierwsze, porozmawiajmy o Twojej Triadzie Pierwotnej - czy wiesz, że masz więcej niż jeden znak? Twoja Triada Pierwotna Znak Słońca wskazuje znak, przez który przechodziło Słońce w czasie Twoich narodzin. Wszystkie planety były w tym czasie w jednym znaku. Twój znak Słońca mówi Ci o Twojej podstawowej osobowości.
Masz również znak Księżyca, który mówi o Twoim wewnętrznym świecie, uczuciach i sposobie myślenia. Ujawnia on jak będziesz radził sobie z emocjami i jak będziesz postrzegał i współdziałał ze światem i ludźmi w nim. Znak Wschodzącego lub Ascendentu jest znakiem zodiaku w Twoim 1 domu, reprezentującym znak, który był na najbardziej wysuniętym na wschód horyzoncie w czasie Twoich narodzin. Często jest on określany jako maska, którą nosisz, aby pokazać się światu, lub o publicznym wrażeniu, jakie robisz. Jest to czasami miejsce, gdzie ludzie mają swój astrologiczny moment a-ha - jeśli ludzie "nigdy nie biorą Cię za Librę", mogą pracować na wskazówkach z Twojego znaku wschodzącego, a nie słonecznego.
 
Możesz usłyszeć ludzi mówiących o byciu podwójnym Skorpionem lub potrójnym Rakiem - to pochodzi z Pierwotnej Triady. Jeśli masz 2 lub 3 z tego samego znaku w triadzie, jesteś podwójnym lub potrójnym znakiem. Ponieważ planety i znaki zodiaku zmieniają się tak często (więcej na ten temat później), bycie poza, nawet o pół godziny, może czasami mieć wpływ na Twój znak Wschodzenia lub Ascendentu i Twój znak Księżyca. Astrologia działa w stopniach, a rozmieszczenie planet ciągle się zmienia - tak jak my! Twój wykres urodzeniowy składa się z czegoś więcej niż tylko z Twojej Pierwotnej Triady - przyjrzyjmy się kolejnym - domom astrologicznym. Domy astrologiczne Tak jak istnieje 12 znaków zodiaku, istnieje 12 domów astrologicznych na kole Twojego wykresu urodzeniowego. Każdy z tych domów mówi o innej kategorii Twojego życia, a kombinacja tego, co reprezentują oraz cech i wpływów znaku zodiaku i/lub planet, które tam rezydują, wskaże na konkretne aspekty Twojej osobowości. 1 Dom Ja i Ego (znak wschodzący) - wrażenie, jakie sprawiasz na innych, maski, które nosisz, dają wgląd w Twoją osobowość. 2 Dom Bogactwa i Wartości - tutaj znajdują się Twoje aktywa, posiadłości i poglądy na bogactwo, Twoje podstawowe wartości i sposób w jaki możesz wykorzystać swoje talenty do zarabiania na życie. 3 Dom Komunikacji, Podróży i Edukacji - relacje z rodzeństwem, krótkoterminowe podróże, sposób w jaki wyrażasz siebie oraz jak myślisz i uczysz się. 4 Dom Rodziny i Domu - tradycje, kultury i zwyczaje bliskie Twojemu sercu, ujawnia Twoje korzenie i rodzaj struktury, której potrzebujesz w swoim życiu 5 Dom Przyjemności i Kreatywności - to, co uważasz za atrakcyjne w kimś, hobby, dzieci i to, co przynosi Ci satysfakcję 6 Dom Zdrowia i Rutyny - zajmuje się Twoim obecnym środowiskiem i sytuacją życiową, w tym zwierzętami domowymi, tym jak podchodzisz do zdrowia i jak możesz służyć innym. 7 Dom Partnerstwa - Twoje nastawienie do zobowiązań, sposób w jaki współdziałasz z innymi, może również ujawnić Twoich przyjaciół i wrogów. 8 Dom Rytuałów i Odrodzenia - duchowość, seks, połączone finanse oraz cykl życia, śmierci i odrodzenia są tutaj reprezentowane. 9 Dom Filozofii - Twoje nastawienie do innych kultur i jak przekraczasz swoje granice, długoterminowe podróże 10 Dom Kariery i Statusu Społecznego - Twoje miejsce w społeczności, jak jesteś postrzegany przez społeczeństwo, Twoje powołanie lub powołanie 11 Dom Przyjaźni - mieszkają tu grupy i organizacje społeczne - działania charytatywne, czego oczekujesz od innych 12 Dom Końca - mieszka tu wszystko, co ukryte - tajemnice, nieodkryte umiejętności, lęki Możesz nie mieć znaku lub planety w każdym domu, i to jest OK. Na odwrót, możesz mieć całą garść w jednym!
Trzy lub więcej planet w jednym domu nazywane jest stellium i uważane jest za ważną wiadomość o tym, na czym należy się skupić w tym życiu.
 
Jeśli masz Strzelca w 10 domu, na przykład, możesz nie utrzymać kariery w tej samej branży przez bardzo długi czas - może się okazać, że bardziej przyciąga Cię rodzaj pracy, którą wykonujesz, a nie nazwa stanowiska.
Sagittarius jest filozoficzny i chce być wyzwaniem, więc w 10 domu statusu i kariery, może to przełożyć się na wielowymiarowy życiorys i całe życie wspaniałych historii do opowiedzenia. Teraz, gdy mamy już Domy w dół, spójrzmy na to, jak planety i znaki zodiaku oddziałują na siebie i jak zostają uchwycone na Twoim wykresie. Planety i znaki zodiaku w wykresie urodzeniowym Patrząc na wykres, ma on kształt 12-częściowego tortu, z wewnętrznymi i zewnętrznymi pierścieniami i mnóstwem symboli. Każdy z 12 znaków zodiaku zajmuje obszar 30° wokół koła zodiaku. Wewnętrzne pierścienie to 12 domów astrologicznych.
 
Zewnętrzny pierścień, lub koło, będzie zawierał 12 znaków zodiaku. Symbole planet przypadają na 12 plasterków tortu, a plasterek, w którym się pojawiają, wskazuje, co "masz" w tym domu i znaku. Planety ciągle się poruszają - i to z różną prędkością. Im dalej od planety, tym dłużej pozostaje ona w znaku.
Na przykład Uran, planeta zmian i oryginalności, zmienia znaki co 7 lat, a ostatnio przesunął się do ziemskiego znaku Taurusa. Pluton zmienia znaki najrzadziej (co 10-20 lat, w zależności od sytuacji), a Księżyc (najbliżej Ziemi) najczęściej - co 2,5 dnia. Można zauważyć, jak niektóre z dalszych planet mogą określać podobny wpływ na pokolenia - na przykład urodziłem się, gdy niekonwencjonalny Uran był w intensywnym Skorpionie, który jest uważany za pozycję władzy, ponieważ buntownicza planeta jest tu wywyższona. Dla tych, którzy urodzili się pomiędzy wrześniem 1975 a listopadem 1981, to umiejscowienie wytworzyło ludzi o niesamowicie silnej woli i determinacji, którzy byli być może bardziej eksperymentalni jeśli chodzi o seks; i to właśnie wtedy świat psychologii i samorozumienia naprawdę stał się bardziej powszechny i mniej tabu.
 
Podczas gdy planety pozostają w jednym znaku zodiaku przez 2-8 tygodni (Merkury) do 20 lat (Pluton), zmieniają się w domach co 2 godziny lub tak, więc możesz zobaczyć jak nawet ludzie urodzeni tego samego dnia, ale kilka godzin od siebie, a nawet miasta lub kraje od siebie mogą mieć różne wykresy urodzeniowe!
 
Każda planeta rządzi innym aspektem naszego życia, co oznacza, że Twój znak Słońca rządzi rdzeniem Twojego Ja, ale reszta planet też ma coś do powiedzenia. Na przykład, jeśli Merkury, planeta rządząca komunikacją, była w Lwie w Twoim czasie i miejscu urodzenia, Twój styl komunikacji będzie prawdopodobnie pełen pasji, płomienny i entuzjastyczny - cechy przypisywane Lwu.
 
Każda planeta ma również swój wpływ na nasze wykresy urodzeniowe, więc kiedy ktoś mówi: "Mam Jowisza (dobrobyt, szczęście) w Pannie (zdrowie, uczciwość), ta kombinacja oznacza, że prawdopodobnie osiągnie najlepsze wyniki, kiedy będzie zwracał uwagę na szczegóły i będzie realistycznie podchodził do tego, co się dzieje - jest to osoba ciężko pracująca, która może przyciągnąć szczęście, ale nie liczy na nie! Słońce - Poczucie własnej wartości, ego Księżyc - Emocjonalne Ja, uczucia Merkury - Komunikacja, sposób w jaki wyrażasz siebie Wenus - Miłość, związki Mars - Aktywność, odwaga, jak wyrażamy siebie i jak się motywujemy Jowisz - Szczęście, hojność, możliwości Saturn - Dyscyplina, ambicja i zaangażowanie Uran - innowacyjność, bunt, zmiany Neptun - Mistycyzm, intuicja, wyobraźnia i uzdrawianie Pluton - Moc i transformacja To sposób, w jaki te planety wpływają na domy i znaki zodiaku, w których się znajdują, może pomóc nam zacząć układać rzeczy w całość.
Jowisz w Byku (ostrożny, niechętny do ryzyka) jest o wiele inny niż Jowisz w Wodniku (buntowniczy, podejmujący ryzyko)! Kąty lub tranzyty, w których się znajdowały, mogą również ujawnić trudności i możliwości, ale zaawansowane wykresy urodzeniowe zostaną zbadane w innym artykule! A teraz, co Twój wykres urodzeniowy może Ci powiedzieć o Twoich związkach? Twój diagram urodzeniowy daje wgląd w związki Twój wykres urodzeniowy nie powie Ci, kogo poślubić, ale dostarcza cennych informacji na temat rodzaju partnera, którego prawdopodobnie przyciągniesz i najodpowiedniejszych dat na spotkanie z tą osobą. Dokładna analiza Twojego wykresu pomoże Ci również wskazać najlepsze dni na ważne okazje, takie jak zaręczyny, śluby czy wakacje. Może Ci to wiele powiedzieć o tym jak będziesz kochać i jak bardzo będziesz potrzebował być kochany w zamian.
 
Twoje położenie Wenus może w tym pomóc, podobnie jak położenie w 5 i 7 domu. Jeśli jesteś singlem i chcesz spotkać kochanka, Twój wykres powie Ci jakiej osobowości szukać, jeśli chodzi o wybór najlepszego partnera. Może on również poprowadzić Cię do unikania pewnych typów ludzi, abyś mógł zapobiec bólowi serca. Jeśli jesteś już z kimś, możesz znaleźć wskazówki, jak najlepiej wykorzystać ten związek. Jeżeli twój związek jest obecnie skalisty, ja może radzić jeżeli ty powinieneś zostawać i pracować rzeczy out przed rzucać w ręczniku i ruszać się dalej. W obu scenariuszach, raport synastry związku, który patrzy na natalne wykresy obu osób zaangażowanych jest doskonałym sposobem na zbadanie zgodności i zdrowia związku. Jeżeli ty zastanawiasz się dlaczego twój związek patrzeje dobrze upfront od zodiakalnej kompatybilności perspektywy, ale ty utrzymujesz aleting głowy na jak ty komunikować się, ty musisz patrzejący past "Taurus-Scorpio" podstawowy dopasowanie i patrzejesz który znaki są w twój 7 domu związki lub 3 domu komunikacja. 

  

Twój wykres urodzeniowy pomaga w karierze i finansowym szczęściu Spojrzenie na 2 dom (Bogactwo/Dochody), 6 dom (Zdrowie/Etyka Pracy) i 10 dom (Kariera/Ambicja) może pomóc Ci w wyborze kariery. Jest to jedno z najczęstszych pytań, które otrzymujemy, ale nie jest to takie proste jak "Gemini w 3 domu oznacza, że będziesz dziennikarzem". Możesz spojrzeć na swoje umiejscowienie w tych 3 domach, aby określić jak cenisz i zarabiasz pieniądze, jak ciężko będziesz pracować i jak ambitny będziesz - lub potrzebujesz być. Nie ma nic zapisanego w gwiazdach, co konkretnie mówi "powinieneś być pielęgniarzem" lub "powinieneś być poetą", ale jest wiele wskazówek i wskazówek w Twoim wykresie, które kariery są dla Ciebie najbardziej odpowiednie. Istnieją pewne dziedziny kariery, które wydają się same otwierać się przed Tobą. To Twoje wrodzone talenty, gdzie leżą Twoje umiejętności i zainteresowania, a także Twoje spojrzenie na życie będą się wyróżniać i wskażą Ci kierunek, w którym powinieneś podążać. Podczas analizowania wykresu kariery, ważniejsze jest spojrzenie na to, jak robisz rzeczy, niż na to, co faktycznie robisz. Na przykład, być może istnieją oznaki, że masz talent do komunikacji i języków. Może się to przejawić w karierze tłumacza, nauczyciela, przewodnika turystycznego, specjalisty od public relations, autora, autora tekstów, przedstawiciela obsługi klienta, doradcy lub w wielu innych miejscach. Znając swoje mocne strony ujawnione na wykresie, możesz dopasować je do swoich zainteresowań i wejść w dziedzinę, w której będziesz się doskonalić i cieszyć się nią również! Ludzie często pytają, czy astrologia lub ich wykres urodzenia może zapewnić zwycięskie numery loterii. Chciałbym, żeby to było takie proste. Nigdy nie musiałbym pracować, gdybym mógł to zrobić!

 

Wyniki mega-jackpota nie są ukryte w Twoim wykresie, tak samo jak żaden schemat typu "zdobądź bogactwo". Nie wyjdziesz w magiczny sposób z długów, ponieważ poprosisz astrologa o wskazówki. Życie nie działa w ten sposób. To, co jest ujawnione w Twoim wykresie, to czy masz talent do zarabiania pieniędzy - lub jak to robisz. Być może jesteś typem osoby, która będzie musiała ciężko pracować, ale zostanie dobrze wynagrodzona. Być może istnieje możliwość otrzymania przez Ciebie spadku. Można sobie wyobrazić, że możesz zarabiać i tracić pieniądze bardzo szybko. Jest nawet szansa, że Twój wykres pokaże, że jesteś nieodpowiedzialny ze swoimi dochodami i będziesz musiał się skupić, jeśli chcesz mieć jakiekolwiek bezpieczeństwo finansowe. Niezależnie od tego, jaką sytuację znajdziesz w odniesieniu do pieniędzy lub ich braku, pomoże Ci to zaplanować, co robić dalej, abyś mógł być przynajmniej finansowo wygodny, jeśli nie strasznie udany. Czytaj dalej: Jak ustawić swoją karierę używając 2. i 10. domu Twój diagram urodzeniowy daje porady dotyczące zdrowia Pozwól mi zacząć od stwierdzenia, całkiem stanowczo, że ani astrologia, ani żadna inna forma wróżenia (taka jak numerologia czy Tarot) nie powinna być nigdy używana jako substytut porady medycznej! Astrologowie nie są lekarzami i wyświadczacie im niedźwiedzią przysługę, jeśli oczekujecie, że nimi będą. Jednakże mogą istnieć astrologiczne implikacje dotyczące obszarów Twojego zdrowia, które wskazują na to, gdzie musisz zwrócić uwagę. Niektóre z tajemnic zdrowotnych znalezionych w twoim wykresie urodzeniowym mogą być takie rzeczy jak potencjał uzależnienia, czy będziesz bardziej zainteresowany w medycynie alternatywnej lub leczeniu holistycznym, co część ciała może być osłabiona lub kwestionowane, a gdzie jest tendencja do niepokoju i niezgody. Wszystkie znaki zodiaku odnoszą się do części ciała lub jednego z jego systemów w jakiś sposób. Wykres może zaalarmować Cię do konkretnych obszarów, które są dotknięte przez umieszczenie planet i wszelkich aspektów trudnych.

 

Może to zachęcić Cię do zwrócenia szczególnej uwagi na te obszary Twojego zdrowia. Wnioski Nie można zaprzeczyć, że istnieje wiele tajemnic znalezionych w Twoim wykresie urodzeniowym. Jedynym sposobem, aby wykorzystać je do ich pełnego potencjału jest odkrycie, czym one są! Mam nadzieję, że może to również dać Ci lepsze zrozumienie, dlaczego nasz zodiakalny lub sam znak Słońca jest tylko skąpaniem powierzchni naszych osobowości, jeśli chodzi o astrologię. Im bardziej zagłębisz się w informacje ujawnione przez Twój wykres, tym lepsze zrozumienie siebie będziesz miał, a nawet otrzymasz wskazówki, jak najlepiej ukierunkować swoją energię i uwagę, jeśli chodzi o karierę, zdrowie i związki. To powinno również dać Ci pewien wgląd w to, dlaczego astrologowie pobierają opłatę za swoje usługi w wydedukowaniu unikalnych cech Twojego wykresu natalnego - wymaga to dużo czasu i wiedzy, aby to zrobić! Szanujący się astrolog spędził wiele lat patrząc na znaki i symbole i rozumiejąc, jak one wszystkie zazębiają się ze sobą. Może on spojrzeć na Twój wykres i zobaczyć, co się wyróżnia. Daj nam znać, co odkryłeś dzięki wykonaniu swojego wykresu urodzeniowego!