Horoskop

#

12 domów astrologicznych: 9 Dom Filozofii

  • 3 września 2021
9 dom Twojego wykresu urodzeniowego jest określany jako "dom filozofii" i znajduje się naprzeciwko 3 domu, który zajmuje się krótkimi podróżami, Twoim otoczeniem i wczesną edukacją. 9 dom odnosi się do podróży do odległych miejsc, Twojego bardziej odległego otoczenia i Twojej późniejszej edukacji. Wskazuje jak będziesz się rozwijać. Ten obszar Twojego wykresu ujawnia również wiele na temat Twojej filozofii życia i Twojego stosunku do różnych kultur. Podobnie jak 3 dom, jest to dom komunikacji. Jest to dom pisarzy, poetów i wydawców. To tutaj badasz swoje otoczenie i przesuwasz nieco swoje granice. 9 dom jest rządzony przez Jowisza i Słońce w znaku Strzelca. Jowisz jest znany jako "wielki dobroczyńca" i zazwyczaj w 9 domu panuje całkiem dobra atmosfera z tego powodu.
 
Jego energia jest poruszająca i myśląca naprzód. To właśnie tutaj badasz granice swoich wewnętrznych horyzontów. Jest to dom zmienny i należy do żywiołu wody. 9 dom zajmuje się komunikacją Komunikacja to coś więcej niż tylko słowo mówione. 9 dom rządzi wszystkimi formami pisania, w tym literaturą, dziennikarstwem i publikowaniem. Uczymy się o reszcie świata poprzez to, jak się z nim komunikujemy i jak on komunikuje się z nami. Edukacja, którą otrzymujemy z tych wymian ma potencjał, aby być bardziej wpływową niż jakakolwiek formalna nauka. Wierzcie lub nie, ale ten dom odnosi się również do mistycyzmu i wróżbiarstwa. Jeśli się nad tym zastanowić, to wszystko jest również formą komunikacji.
 
Nawet Twoje sny są tu reprezentowane, ponieważ jest to Twój nieświadomy umysł komunikujący się z Tobą podczas snu. 9 dom ujawnia więcej o edukacji Podczas gdy 3 dom odnosił się do Twojego rodzeństwa, sąsiedztwa i bezpośredniego otoczenia, 9 dom pokazuje Twój potencjał do rozwoju. Wiesz, że w życiu jest coś więcej niż to, czego doświadczyłeś do tej pory i chcesz tego posmakować. Dom na cusp i planety w 9 domu dostarczą Ci wspaniałych wskazówek co do Twojego pragnienia odkrywania życia i Twojego nastawienia do procesu intelektualnego. Jest to obszar Twojego wykresu, w którym uczysz się jak przyswajać informacje, które z Tobą rezonują i pozwalasz odejść ideom i wartościom, które Cię przerosły. Niezależnie od tego, czy przyjmujesz coś nowego, czy uwalniasz coś, co jest stare, każda z tych sytuacji stawia Cię przed nowym zestawem wyzwań i odpowiedzi. 9 dom ma wiele do powiedzenia o tym, jak to się rozwinie. 
 
9 dom ujawnia twoją filozofię życia Osiągasz, rozwijasz się i kształcisz się poza wpływami z dzieciństwa i jest to dom, w którym uczysz się poznawać siebie. Byłeś pod wpływem innych i Twojego wychowania we wszystkich domach na południowej półkuli Twojego wykresu. Kiedy wejdziesz do 7 domu, zaczynasz wychodzić z siebie i dowiadywać się więcej o szerszym schemacie rzeczy.
 
W 9 domu będziesz odkrywać swoje filozofie i to, co czujesz w stosunku do rytuałów 8 domu. Aby dowiedzieć się więcej o sobie, musisz najpierw dowiedzieć się, jak reagujesz na inne wpływy ludzi i miejsc, które nie pochodzą z Twojego własnego środowiska.
 
Ten obszar Twojego wykresu zajmuje się podróżami i odkrywaniem nowych koncepcji. 9 dom zajmuje się kulturą Chociaż jest całkiem możliwe, że rzeczywiście odwiedzisz odległe kraje, aby poznać ich zwyczaje i kulturę, w dzisiejszym świecie nie musisz tego robić. Internet sprawił, że świat stał się bardzo mały i wygodnie jest komunikować się z ludźmi z całego świata i uczyć się o nich poprzez działania online i wspólne media. Ludzie z innych środowisk mogą bardzo łatwo znaleźć drogę do Twojego domowego biura za pośrednictwem komputera lub smartfona. Wszystko co ma związek z importem i eksportem jest tutaj również odzwierciedlone, ponieważ ten dom jest związany z komunikacją i podróżami.
Wnioski
Dom filozofii wskazuje jak bardzo będziesz się rozwijać w swoim rozumieniu siebie, świata i jego różnorodnych kultur. W dziewiątym domu dowiesz się również więcej o komunikacji poprzez pisanie, sny, a nawet talent do wróżenia. Następnym domem, o którym musisz się dowiedzieć jest 10 dom, "dom statusu społecznego". Da Ci on wskazówki co do tego, jak udana będzie Twoja kariera i pozycja w społeczeństwie. Może dać Ci wiele wglądu w to, jak wysoko wzniesiesz się w życiu.