Blog

#

Matteo Bocelli poszedł w ślady swojego ojca. Jest gwiazdą nie tylko ze względu na swój głos, ale i urodę.

  • 26 października 2021

Jest znanym nazwiskiem z wielkim potencjałem na międzynarodowy sukces. Matteo Bocelli jest młodszym synem słynnego artysty Andrei Bocellego. Po swoim ojcu odziedziczył silny głos i charyzmę, która przyciąga wielbicieli. Choć ma dopiero 23 lata, już występował na scenie z uwielbianym na całym świecie ojcem. Na pytanie, czy pójdzie w ślady Andrei Bocellego, jego odpowiedź brzmiała: "Jeśli ludzie będą chcieli widzieć mnie jako tenora, to tak zrobię".

Przypominamy historię gwiazdora w 63. rocznicę śmierci jego ojca.

Legenda we Włoszech. Luciano Pavarotti zmarł 14 lat temu

Dzieci Andrei Bocelliego - Amos, Matteo i Virginia

Andrea Bocelli jest ojcem trójki dzieci. Amos i Matteo, którzy są starsi od Amosa o dwa lata, urodzili się, gdy artysta był jeszcze w związku z Enricą Cenzatti, swoją pierwszą żoną. Z drugą żoną, Veronicą Berti, Bocelli wychowuje 9-letnią Virginię. Na zdjęciach, które Bocelli zamieścił w mediach społecznościowych widać, że rodzeństwo jest sobie bliskie i cała rodzina spędza razem dużo czasu. Matteo, Amos i ich ojciec podążają tą samą drogą w swojej karierze, ale wybrali zupełnie inne kierunki. Amos jest utalentowanym pianistą, a Matteo śpiewa.

"Każdy ma swoje pasje i talenty. Andrea Bocelli podkreśla, że ojcowie i matki muszą zapewnić swoim dzieciom żyzny grunt, aby mogły odnaleźć swoją drogę. "Amos ma dyplom z fortepianu, ale studiował też inżynierię przestrzenną. [...] Jest naukowcem, ale musiał zmierzyć się z poważnymi wyzwaniami muzycznymi. W rzeczywistości był moim pianistą na Sanremo Music Festival 2013 [...]", powiedziała artystka o swoim starszym synu.

Czytamy o Matteo, młodszym synu tenora. Wydaje się, że ma on skłonność do podążania śladami ojca [...], ale dobry początek to dobra rzecz. Wierzę, że Matteo jest muzykiem o wyjątkowym talencie, którego nie da się nauczyć. Andrea Bocelli mówi, że determinacja, ciężka praca i poświęcenie Matteo są równie ważne.

Jego córka Virginia jest jego "księżniczką", jak mówi. Wyznaje, że wierzy, iż ojcostwo uczyniło go lepszym rodzicem i pomogło mu cieszyć się każdą chwilą spędzoną z dziećmi.

Matteo Bocelli i Andrea Bocelli

Matteo Bocelli - kim jest? Syn Andrei Bocelliego, Matteo Bocelli

Choć miłość do muzyki przejął od ojca, był buntownikiem przeciwko lekcjom gry na pianinie i śpiewu. "Zajęło mi wiele lat, aby docenić muzykę i to, co robię. Już się nie buntuję, ale to nie znaczy, że wszystkie moje wątpliwości zniknęły". Matteo Bocelli powiedział, że chciałby twierdzić, że jest gotowy podporządkować swoje życie muzyce, ale jeszcze nie może.

W 2015 roku rozpoczął studia w Conservatorio Boccherini w Lucce. Rok później zadebiutował na scenie Teatro del Silenzio w Toskanii jako tenor. Sławę zyskał w 2018 roku śpiewając w duecie ze swoim ojcem. Ich piosenka, Fall on me, znalazła się na albumie Si Bocellego, a później na ścieżce dźwiękowej do filmu The Nutcracker. The Four Realms.

W 2019 roku Andrea i Matteo wystąpili przed członkami rodziny królewskiej w ramach Royal Variety Performance. Rok później młodszy Bocelli wydał Can You Feel The Love Tonight, solowy singiel z kreskówki Król Lew. "Jestem podekscytowany tym projektem. Król Lew to film, na którym się wychowałem i to szczególny zaszczyt móc zaśpiewać tytułową piosenkę. Elton John jest wspaniałym piosenkarzem i autorem tekstów". Singiel pochodzi z utworu Disney Goes Classical, który został wykonany przez Royal Philharmonic Orchestra.

Choć technicznie nasze głosy mogą się różnić, łączy je jedno: postawa. Jest to Twój unikalny sposób wyrażania siebie za pomocą głosu. Matteo i to jest coś, co Matteo mają wspólnego. Andrea Bocelli w wywiadzie dla magazynu Billboard stwierdził, że tej postawy nie można się nauczyć, z nią trzeba się urodzić.

O swoich przemyśleniach na temat kariery syna tenor wypowiedział się w wywiadzie dla People. "Mam nadzieję, że pozostanie tym, kim jest, że jego wartości są takie same jak te, które wyrósł na miłość. Mam nadzieję, że nie wpadnie w pułapki, w które wpadło wielu artystów. [...] Musi pozostać skromny i pokorny". Artysta początkowo nie zgodził się na debiut płytowy Matteo, ponieważ uważa, że młody Bocelli musi najpierw skończyć szkołę.

Światowej sławy piosenkarz, który nagrywał program This Morning, zaskoczył wszystkich przyznając, że nie zdawał sobie sprawy z tego, jak utalentowany jest jego młodszy syn. Matteo został odkryty przez byłą żonę Bocelliego. "Pewnego razu zapytała mnie, czy kiedykolwiek słyszałem, jak Matteo śpiewa. Odpowiedziałem, że nie. Powiedziała: "Posłuchaj jego, bo jest bardzo dobry". Przyznał, że śpiewał tylko przed swoją matką, w wieku 23 lat, ponieważ był nieśmiały. Wyjaśnił, że stwierdził: "Ale stwierdziłem, że będzie lepiej, jeśli mój tata da mi jakieś wskazówki".

Na pytanie o pracę ojca odpowiedział, że te momenty były naturalną częścią ich życia, ale są złożone. [...] Nie wydaje mi się, żeby to był duet z udziałem Andrei Bocellego. "To jest duet, który zrobiłem z moim tatą. Śpiewam z nim od dzieciństwa i przynosi mi to niewyobrażalną radość" - powiedział.

Matteo, w rozmowie z Danutą Hecką z TVP, mówił o duecie ojciec-syn przy okazji występu z Orkiestrą Opery i Filharmonii Podlaskiej oraz Warszawską Operą Kameralną pod dyrekcją Carlo Berniniego.

Matteo Bocelli pasjonuje się również modelingiem. Brał udział w sesjach zdjęciowych dla kilku magazynów. Kilka lat temu brał udział w kampanii Guess, w której pozował u boku Jennifer Lopez.

Nowy album Matteo Solo ukazał się 24 września 2021 roku.