Blog

#

Wszystko o Wschodzie Ryb w Astrologii Ezoterycznej

  • 16 września 2021
Wschodzący znak Ryb jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej tajemniczych wschodzących znaków zodiaku w astrologii ezoterycznej; jest również jednym z najrzadszych. Od Wodnika, gdzie dusza nauczyła się używać zarówno intelektu jak i współczucia w równym stopniu dla dobra ludzkości, docieramy do zmiennego znaku Ryb, reprezentowanego przez ryby. Ryby kojarzone są z kilkoma rzeczami: współczuciem, cierpieniem, eskapizmem, iluzją i uniwersalną miłością. Po przebyciu drogi od pierwszego znaku, Barana, poprzez pozostałe jedenaście znaków, ostatni znak Ryb uosabia wszystkie cechy i doświadczenia zodiaku w jednym, kulminując w ostatecznej lekcji duszy.
 
Lekcją, którą daje nam Ryby jest zrozumienie, w jaki sposób nasza percepcja tworzy rzeczywistość. W ten sposób możemy stworzyć naszą własną percepcję, która może stworzyć rzeczywistość, o jakiej marzymy - taką, która służy ludzkości i światu. Jako taki, Wodnik Ryby przemierza emocjonalne wodne głębiny jak żaden inny znak. W rzeczywistości, w żadnym innym znaku zrozumienie związku pomiędzy sercem a umysłem nie jest ważniejsze niż w Rybach.
 
To właśnie w Rybach może rozkwitać najwyższa forma miłości i współczucia. Wenus, na przykład, jest wywyższona w Rybach. Jest to planeta miłości i może ona najlepiej wyrazić siebie w Rybach, które są uosobieniem bezwarunkowej miłości. Nie jesteś pewien jaki jest Twój znak wschodzący? Upewnij się, że otrzymasz swój darmowy wykres urodzeniowy, aby się tego dowiedzieć! Obciążenie dla Ryb Zadanie znaku Ryb jest ogromne. Jest to znak, który wykracza poza to, co materialne, w stronę tego, co duchowe, a w najlepszym przypadku promuje miłość i harmonię wśród reszty ludzkości. Tak trudne zadanie nie przychodzi bez reperkusji. Dlatego właśnie Ryby kojarzone są z eskapizmem. Czasami to wszystko staje się trochę za dużo i Ryby szukają ucieczki w formie własnych fantazji lub nawet przywar. Każdy, kto zna książkę "The Power of Now" Eckharta Tolle, lepiej zrozumie rolę Ryb spod znaku Rybces Rising.
 
Jest to zdolność do zagłębiania się w duchowe wody tak głęboko, że uświadamiasz sobie, że nie ma czegoś takiego jak rzeczywistość inna niż ta, którą sam tworzysz. Uświadamiasz sobie, że nie ma czegoś takiego jak "ja" i że "ja" jest po prostu iluzją. Powstanie Ryb jest również znane jako "Światło Świata", które jest światłem kończącym wszelką ciemność. Pisces Rising jest podobny do Scorpio Rising, ponieważ władcą Pisces Rising jest Pluton (tradycyjny władca Scorpio), a oba znaki muszą zrozumieć koncepcje transformacji i śmierci. Różnią się one, ponieważ życie Skorpiona Wschodzącego jest często naznaczone niebezpieczeństwem, zniszczeniem i dewastacją na poziomie wewnętrznym.
 
W tym samym czasie, Pisces Rising działa z większym zrozumieniem światła i mniejszym konfliktem. Dowiedz się więcej czytając: Wszystko o Scorpio Rising w Astrologii Ezoterycznej Na jakim promieniu funkcjonuje Ryby? Ryby funkcjonują na drugim promieniu miłości i mądrości oraz szóstym promieniu oddania. Dzięki tym promieniom Rybces może przekształcić się w najlepsze z siebie - poprzez miłość, mądrość i oddanie innym. Kiedy te promienie łączą się w jedno, Ryby Wznoszące się odczuwają pragnienie całkowitego poświęcenia się miłości i mądrości, stając się uzdrowicielem całej ludzkości. Cel duszy Ryb w Powstaniu Pisces Rising jest tutaj, aby zrozumieć siebie na głębszym poziomie i stać się jednością ze swoją prawdziwą naturą. Nauka rozróżniania pomiędzy iluzją "ja" a rzeczywistą prawdą ich istoty jest ciągłą lekcją, której doświadczają w swoim życiu.
 
Ucząc się porzucać iluzję "ja" i okiełznać miłość, współczucie i dobroć w sobie, mogą stać się uzdrowicielem i światłem dla ludzkości. Ich rolą jest pamiętanie, kim są, aby inni mogli podążać za ich światłem jako przykładem. Może to wymagać wielu prób i błędów, ale gdy już przypomną sobie kim są, ich światło wypędzi wszelką ciemność. Jak rozpoznać Ryby? Osoby spod znaku Ryb mają tendencję do marzycielskiego piękna. Osoby te często wydają się "płynąć" przez życie i mają tendencję do posiadania raczej eterycznej, magnetycznej jakości. Jakie jeszcze cechy posiadają te osoby? Kreatywność Ten Mutabilny znak wody jest bardzo kreatywny i to widać. Osoby spod znaku Ryb są często pisarzami, artystami, poetami i aktorami. Są one bardziej połączone z nieświadomością zbiorową niż większość z nas, a jednym ze sposobów wyrażania siebie jest ich potężna kreatywność. Współczujący Ryby wschodzące są bardzo współczujące.
 
Czują wszystko, łącznie z cierpieniem innych. Rybces Rising często będą poruszone do łez słysząc o smutnej historii w wiadomościach lub oglądając tragedię w telewizji. Ich silne współczucie często prowadzi do metod eskapistycznych, ponieważ czasami może to być zbyt wiele dla tego wrażliwego znaku. Koniecznie sprawdź: Jak w pełni wykorzystać sezon Ryb Nieśmiały Osoby spod znaku Ryb często postrzegane są przez innych jako nieśmiałe. Mogą wydawać się raczej zamyślone i często wyglądają, jakby były pogrążone w kontemplacji, którą zazwyczaj są! Tendencje eskapistyczne Tendencja do eskapizmu jest czymś, z czym Ryby-Wschody muszą się często zmagać. Ponieważ znak ten posiada potężne wrodzone zrozumienie swojego wewnętrznego świata, często czują, że nie przynależą do świata fizycznego. W związku z tym, mogą zwrócić się ku formom eskapizmu, aby pomóc im się z niego wydostać. Wyzwaniem dla osób spod znaku Ryb jest pamiętanie, że zostały one umieszczone w swoim świecie z jakiegoś powodu, a znalezienie tej równowagi jest częścią lekcji ich duszy. Jak kameleon Osoby spod znaku Ryb są często mistrzami w byciu kameleonem. Potrafią dostosować się do każdego, z kim przebywają i do otoczenia, w którym się znajdują.
 
Jest to częściowo spowodowane ich ostrą wrażliwością, która pozwala im zmieniać się w zależności od otoczenia. To może sprawić, że dla osób spod znaku Ryb będzie trudno "wiedzieć kim naprawdę są" i rzeczywiście, wiele z nich ma z tego powodu problemy. Czy jesteś spod znaku Ryb? Ryby to końcowy cel podróży duszy. Jest to ostatni przystanek, który dusza musi zrobić, aby zakończyć swój dwunastoznakowy cykl, zanim zrobi to wszystko od nowa w Baranie. W znaku Ryb dusza uczy się prawdziwego znaczenia bezwarunkowej miłości i tego, jak połączyć ją ze światem, który często jest pełen smutku, okrucieństwa i zniszczenia.
 
To właśnie dzięki światłu Ryb, świat może zostać uzdrowiony. Jeśli w Skorpionie lekcja polegała na przekształcaniu ciemności w światło, to w Rybach światło jest w stanie pokonać ciemność. Jeśli jesteś w Wodniku Ryby, jesteś tutaj aby poprowadzić ludzkość do miejsca miłości i współczucia dla wszystkich istot żywych i dla świata. Twoja rola jest ucieleśnieniem samej duszy i to w Twoich rękach ludzkość w końcu zrozumie, że światło, które istnieje w każdym z nas jest jedyną rzeczą, której naprawdę potrzebujemy.