Horoskop

#

12 domów astrologicznych: 10-ty dom kariery i statusu społecznego

  • 17 września 2021
Dziesiąty dom Twojego astrologicznego wykresu urodzeniowego jest "domem statusu społecznego". Obejmuje to również Twoją karierę. Jest to również jeden z domów związanych z pracą, szósty i drugi to pozostałe dwa. Te trzy domy pracują razem w Twoim wykresie, aby przynieść Ci sukces lub wyzwania. Ich geometryczne kąty tworzą pozytywny aspekt astrologiczny znany jako trygon. Twoje powołanie, Twoje miejsce w społeczności, jak społeczeństwo Cię widzi i ludzie w autorytecie są reprezentowane w 10 domu. Jest to również jeden z domów, które sugerują Twój wpływ rodzicielski, drugi to 4 dom. Nawet konsumpcjonizm - jak cenisz pieniądze, które zarabiasz - jest tutaj wskazany. Wszystko, co związane ze statusem i pozycją społeczną jest zakorzenione w tym obszarze Twojego wykresu.
 
Dom ten tworzy prostopadły kąt z Ascendentem i wierzchołkiem 7 domu, a to czasami jest trudny aspekt. Punkt 10 domu jest bardzo ważnym punktem na Twoim wykresie natalnym. Tradycyjnym władcą tego domu jest Saturn, a Słońcem znak Koziorożca. Jest to dom zmienny i należy do elementu ziemi. Dziesiąty dom ujawnia więcej o Twojej karierze Ten dom jest ważny, jeśli chodzi o znalezienie wymarzonej pracy. Zbadałeś swoje wrodzone umiejętności i talenty w 2 domu, a w 6 domu oceniłeś swoje nastawienie do środowiska pracy. 10 dom jest miejscem, gdzie wszystko się łączy. 4 dom rządzi Twoim życiem prywatnym, wartościami rodzinnymi i tradycjami. W 10 domu, wszystko to pojawia się w oczach opinii publicznej. To tutaj ujawnia się Twój napęd, Twoja ambicja i to, co jesteś gotów zrobić, aby odnieść sukces. Jaka jest Twoja idealna praca? Sprawdź nasz generator kompatybilności zawodowej.
 
Dziesiąty dom pokazuje Twoją pozycję społeczną Twoja pozycja społeczna ma wiele wspólnego z Twoją karierą. To nie jest zależne od tego, ale to stoi na rozum, że bardziej udane jesteś zawodowo, tym bardziej twoje osiągnięcia będą kolorować swoją pozycję w społeczeństwie. Pieniądze, które zarabiasz kupują Ci większy dom w ładniejszej okolicy, na przykład, lub pozwalają Ci być filantropem ze swoim majątkiem. Pamiętaj, że jeśli nadużywasz swoich zasobów, np. jesteś arogancki lub chciwy, to również wpłynie to na Twoją pozycję społeczną. Nie będziesz automatycznie kochany tylko dlatego, że jesteś bogaty; nie będziesz też automatycznie stronił od ludzi, bo nie jesteś. Charakter jest wszystkim. Wiele z twoich osiągnięć stało się dzięki innym, którzy ci pomogli, i nie należy tego pomijać. Powiązany artykuł: 12 domów astrologicznych: 9 Dom Filozofii 10 dom odzwierciedla twoje poglądy na temat autorytetu Dziesiąty dom jest miejscem, w którym znajdują się Twoje postawy wobec osób o wyższej pozycji społecznej. Sposób w jaki postrzegasz swojego szefa lub lokalny rząd jest odzwierciedlony w tym domu. Jak reagujesz na tych dalej w górę łańcucha dowodzenia bezpośrednio wpływa na Twoje szanse wspinania się po tym łańcuchu. Autorytet nie zawsze musi wskazywać na inną osobę lub grupę ludzi. Musisz wziąć na siebie odpowiedzialność za swoje własne działania. W miarę wspinania się po szczeblach kariery, coraz więcej władzy będzie na Ciebie spływać. To, jak ją wykorzystasz i co osiągniesz poprzez swoje działania oraz sposób, w jaki traktujesz ludzi, którymi się opiekujesz, daje do myślenia.
 
Dziesiąty dom ujawnia Twoje Ego Zrozumiałe jest, że z całym tym autorytetem i prestiżem otaczającym dziesiąty dom, wiele może zostać odkryte na temat Twojego własnego ego i tożsamości. W poprzednich dekadach kariera i status społeczny danej osoby były często przekazywane przez rodziców. Syn rolnika miał dorastać, aby pracować na farmie i pewnego dnia przejąć ją. Dziedzic króla był przygotowywany do roli władcy ziemi. Sposób w jaki uznajesz swoją rolę w społeczeństwie jest wskazany w dziesiątym domu. Możesz mieć wiele aktywów i być bardzo bogaty, ale - podobnie jak król Midas - jeśli rzucisz się do zdobywania bogactwa materialnego, a nie pielęgnowanie ludzi czasami może stać się bardzo samotny naprawdę. Właściwa równowaga pomiędzy id i ego jest konieczna, abyś mógł odnieść sukces w społeczeństwie.

Wnioski

Dziesiąty dom jest bardzo napędzany przez karierę, która daje Ci wiele informacji na temat Twojego statusu zawodowego, pozycji społecznej, jak również Twojego ego i stosunku do władzy. Ten dom zdecydowanie może wskazywać na to, jak udane będzie Twoje życie. Pozostały jeszcze dwa domy do odkrycia w Twoim wykresie urodzeniowym.