Blog

#

Tarot Byka: Karty, które reprezentują Byka

  • 29 października 2021
Czy wiesz, że każdy znak zodiaku jest reprezentowany przez kartę z Major i Minor Arcana w Tarocie? Jesteśmy w sercu sezonu Taurusa, więc jest to idealny czas, aby zapytać, z którą kartą Tarota koresponduje znak astrologiczny Taurusa? Przyjrzyjmy się cechom, które definiują najbardziej niezawodny znak zodiaku - Taurusa.
 
Silna wola, niezłomność, miłość do najlepszych rzeczy w życiu - i uparty jak wół, ze wszystkich kart w Arkanach Głównych, Taurus jest najbardziej utożsamiany z Hierofantem. Numerologicznym aspektem Hierofanta jest liczba pięć, i jest on znany jako karta tradycji, konwencji i zgodności. Podobnie jak w przypadku Taurusa, karta ta ma silny aspekt ziemski, który jest ugruntowany, nieugięty i niezawodny. Hierofanta często można znaleźć w odczytach, które reprezentują jakiś rodzaj tradycyjnej sprawy lub struktury społecznej.
 
Jest to karta zasad, lekcji i praktyczności. Co wspólnego mają karty Tarota Hierofant i Taurus? Jest pewien komfort, który można znaleźć, gdy Hierofant pojawia się w czytaniu; reprezentuje on podstawową stabilność, przeciwieństwo chaosu (co można znaleźć w karcie takiej jak Wieża) i rodzaj niezawodności, której każdy skrycie pragnie. Taurus posiada podobne cechy - podobnie jak Hierofant, Taurus jest wysoce niezawodny i jest doskonałym źródłem informacji. Pierwszym i najważniejszym obowiązkiem Hierofanta jest nauczanie; chociaż jest to karta duchowa, nauki Hierofanta koncentrują się wokół świata fizycznego i tego, jak możemy przekształcić go w duchowy.
 
Życiową lekcją Taurusa jest ustanowienie poczucia prawdziwego celu i znaczenia w życiu. Aby znaleźć taką wartość, ważne jest dla nich, aby najpierw połączyć się z tym, co fizyczne, aby w pełni zanurzyć się w pięciu zmysłach - wzroku, zapachu, dotyku, słuchu i smaku, co odnosi się całkowicie do świata fizycznego. Kiedy już zanurzą się w tym świecie, mogą odblokować swój szósty zmysł, otwierając się na sferę duchową. To samo dotyczy Hierofanta, który uczy o edukacji, ortodoksyjnym podejściu, honorowaniu ceremonii i rytuałów, identyfikacji z grupami, pracy zespołowej, dzieleniu się dziedzictwem kulturowym i honorowaniu systemu wierzeń. Hierofant jest również postrzegany jako wielki duchowy nauczyciel.
 
W istocie, Hierofant jest wszystkim o znalezieniu duchowego znaczenia poprzez fizyczne przedsięwzięcie. Podobnie jak Taurus, Hierofant może być uparty. Głęboko zakorzeniony w systemie wierzeń lub pewnego rodzaju zgodności, Hierofant może być odporny na zmiany, podobnie jak Taurus. Przejście od tego, co fizyczne do tego, co duchowe nie jest łatwe, ale jest to coś, czego zarówno Hierofant, jak i Taurus muszą się nauczyć. Rządzony przez Wenus, Taurus ma zamiłowanie do zmysłowych, fizycznych przyjemności. Dobre jedzenie, rzeczy estetyczne i piękne rzeczy w życiu przyciągają je, tak samo jak przyciągają Hierofanta, który również szuka przyjemności i zmysłowej rozkoszy w świecie fizycznym. Nie należy tego mylić z kartą Diabła, która szuka czystego pobłażania w świecie fizycznym.
 
Pragnienie przyjemności Hierofanta jest o wiele bardziej uporządkowane, o wiele bardziej zorganizowane i jest akceptowane - nie ma w nim nic zakazanego lub tabu, jak to, co reprezentuje Diabeł. Podobnie Taurus poszukuje przyjemności wśród tego, co jest akceptowalne, zarówno dla niego samego, jak i dla społeczeństwa. To może być tylko stabilny i niezawodny Rycerz Pentagramu.
 
Wszyscy Rycerze w Tarocie są związani z elementem Ognia, ale garnitur Pentakli jest związany z Ziemią, stąd też jest on bardziej odpowiedni dla Taurusa. Która karta Minor Arcana Tarota najlepiej reprezentuje Taurusa? Rycerze są sprawcami, poruszycielami i decydentami. Rycerz Pentakli jest najbardziej skłonny do cierpliwego oczekiwania na rezultaty, w przeciwieństwie do Rycerza Różdżek, który rzuca się w wir sytuacji i najczęściej jest zrzucany z konia. Rycerz Pentakli jest uparty w dążeniu do celu, tak jak Taurus. Jest uparty, tak jak Taurus.
 
Podobnie jak Taurus, jest niesamowicie uziemiony i przyziemny, formułuje plan i trzyma się go przez lata, bez względu na to, jak długo to może potrwać. Tak jak Taurus, jest gotów ciężko pracować na to, czego chce; i ma determinację i napęd, aby kontynuować. Taurus jest znakiem wytrwałości, niezawodności, z silnym naciskiem na to co materialne i fizyczne oraz głęboką potrzebą posiadania. Tauryści uczą się o świecie fizycznym, aby dokonać transmutacji w kierunku duchowym. Hierofant, w całej swojej duchowej mądrości, wie, że droga do duchowości może być podjęta tylko poprzez kroczenie ścieżką materializmu i świata fizycznego.
 
Myśli podsumowujące Rycerz Pentagramów jest na tej ścieżce i ma niezłomną determinację, aby doprowadzić ją do końca. Taurus nauczy się, że w miarę jak będzie doświadczał więcej fizycznego świata, możliwość przekroczenia duchowego będzie w jego zasięgu, a to jest jedna z najważniejszych lekcji życia, której musi się nauczyć. Nie zapomnij otrzymać darmowego codziennego odczytu tarota!