Blog

#

Co to jest Tarotowa Wróżba Past-Present-Future?

  • 19 października 2021
Większość osób czytających Tarota, szczególnie gdy zaczynają, chce używać rozkładów Tarota, aby nadać swoim osobistym odczytom kształt, głębię i strukturę. Używanie rozkładów Tarota może pomóc nam skupić nasze intencje w konkretnym kierunku, sformułować pytanie lub zagłębić się w wyzwanie, które ułatwi nam wyjaśnienie tego, co karty chcą nam powiedzieć. I choć niektórzy od razu rzucają się w wir skomplikowanych 10-kartowych odczytów z krzyżem celtyckim lub 12-kartowych odczytów na rok do przodu, prosty układ 3 kart przeszłość-teraźniejszość-przyszłość jest klasykiem nie bez powodu. Prosty i rzeczowy, ale z dużą ilością miejsca na niuanse i lekcje, rozkład ten jest jednym z tych, na których nawet najbardziej doświadczeni czytelnicy opierają się nie bez powodu. Jest praktyczny i efektywny.
 
Ta rozkładówka może być używana w bardziej ogólnych, otwartych odczytach, kiedy szukasz tylko wglądu w to, na czym powinieneś się skupić lub na co zwrócić uwagę w tym konkretnym momencie. Ale szczególnie dobrze nadaje się do pytań, kiedy zmagasz się z konkretnym związkiem, wyzwaniem, decyzją lub przeszkodą. Zastanawiasz się, jak rozwija się Twój związek z inną osobą lub społecznością? Próbujesz zdecydować, jaki następny ruch wykonać w swojej karierze? Zmagasz się z zakończeniem i nie jesteś pewien, jakiej lekcji powinieneś się nauczyć? Rozkład przeszłość-teraźniejszość-przyszłość może pomóc Ci cofnąć się od najdrobniejszych szczegółów lub intensywnych emocji i spojrzeć na szerszy obraz, honorując zarówno to, gdzie byłeś, jak i to, dokąd zmierzasz. Czasami, poprzez poszerzenie naszego zakresu, możemy uzyskać jaśniejsze wyobrażenie o tym, co przerabialiśmy i podjąć bardziej świadomą decyzję o tym, co chcemy zrobić dalej, biorąc pod uwagę podróż, w której się znajdujemy. Ale co zrobić, jeśli nie korzystałeś wcześniej z tego spreadu? Tak ogólne pozycje mogą wydawać się zbyt obszerne, bez względu na to, czy czytasz tarota od dłuższego czasu, czy dopiero zaczynasz.
 
Przejdźmy przez te trzy pozycje razem, aby mieć lepsze wyobrażenie o tym, co ta konkretna rozkładówka może Ci zaoferować. Odkryj swoją przeszłość, teraźniejszość i przyszłość z naszym darmowym, interaktywnym odczytem Tarota z 3 kart! Co to jest Tarot Przeszłość - Teraźniejszość - Przyszłość? Karta pierwsza: Przeszłość Pierwsza karta w tym rozkładzie Tarota reprezentuje przeszłość lub coś, co miało miejsce wcześniej. W zależności od tego, o jakim temacie czytasz, może to mówić o dzieciństwie, dorastaniu, kilku latach temu lub kilku dniach temu. Może nawet potwierdzać coś, co wydarzyło się zaledwie kilka godzin przed Twoim odczytem. Przeszłość może być bardzo szeroko otwartą koncepcją, więc jeśli robisz bardziej ogólne czytanie, bądź przygotowany na spędzenie trochę czasu na analizowaniu, czy karty wskazują na konkretny czas w Twoim życiu, czy też odnoszą się do bardziej ogólnej idei, połączenia lub celu. Co się za Tobą kryje? Co Cię ukształtowało? Co wpłynęło na Ciebie do tego momentu i jaki jest Twój związek z tą rzeczą? Ta pozycja jest zazwyczaj nieco łatwiejsza do zrozumienia, jeśli zagłębiasz się w bardziej konkretny aspekt swojego życia.
 
Zauważyłam, że podczas moich własnych odczytów z użyciem tego rozkładu, kiedy pojawia się karta przeszłości, ktoś się śmieje lub kiwa głową. Jeśli pytasz o związek i pojawia się Rycerz Różdżek, może on mówić o byłym, który był namiętny, ale porywczy, który nie chciał się zaangażować, lub który zawsze szukał innej przygody. Albo, jeśli zastanawiasz się nad decyzją dotyczącą kariery, Diabeł w tej pozycji może wskazywać, że wcześniej znalazłeś się w pułapce pracy, która nie oferowała żadnych realnych możliwości rozwoju, która polegała jedynie na zaspokajaniu fizycznych potrzeb lub gromadzeniu bogactwa. Ważne jest, aby zauważyć, że czasami ta karta Tarota służy jako znacznik, reprezentując główny temat odczytu (lub klienta). Ta pozycja może zaoferować nieco więcej wglądu w ogólną pozycję osoby zadającej pytania i może dostarczyć kilka dodatkowych szczegółów na temat stanu umysłu, historii lub uczuć tej osoby w tej sytuacji. Możesz również sprawdzić: Jak zrobić swój własny codzienny odczyt Tarota Karta druga: Teraźniejszość Karta Tarota, która mówi o chwili, w której się znajdujemy, sprawia, że czasem łatwo jest bardzo dosłownie podejść do tej pozycji. Karta ta może oferować wgląd w bieżące emocje, obawy, wyzwania lub prawdy, tworząc przestrzeń dla nowych perspektyw lub kątów, których wcześniej nie brałeś pod uwagę.
 
I chociaż czasami ta karta może odzwierciedlać dokładnie to, w co już wierzysz na temat miejsca, w którym się znajdujesz, ogólnie rzecz biorąc, ta pozycja tworzy przestrzeń dla czegoś, co dzieje się właśnie teraz, pomagając Ci dostrzec sposoby, dzięki którym dokonuje się postęp, nawet jeśli tego nie czujesz. Oprócz dosłownego mówienia o tym, co dzieje się w obecnym czasie, karta ta może również ujawnić, co jest sednem sytuacji lub wyzwania.
 
Co tak naprawdę się dzieje? Co musi zostać odkryte i zbadane? Co być może nie zostało uznane lub rozpoznane, co mogłoby zmienić sposób, w jaki ta konkretna kwestia jest rozwiązywana? Aby dać Ci kilka przykładów, Asy w tej pozycji mówią o nowych podróżach, możliwościach, które albo już są obecne, albo dopiero nadejdą. Widząc kartę taką jak Arcykapłanka lub 2 Mieczy może wskazywać, że querent próbuje podjąć trudną decyzję lub sortuje przez kilka wyborów.
 
Z drugiej strony, karta taka jak Śmierć może oznaczać, że trwa proces uwalniania, że coś się skończyło lub jest w trakcie kończenia. W zależności od tematu, może to być mile widziana ulga lub frustrujące potwierdzenie. Mimo to, może być użyteczne, aby zobaczyć, jaką perspektywę przyjmują karty, zwracając baczną uwagę na tę pozycję. Karta trzecia: Przyszłość Ostatnia karta Tarota w naszym rozkładzie, karta przyszłości, zwykle mówi o drodze, na której się obecnie znajdujemy, o tym, co może być za rogiem, jeśli nie dokonamy żadnych zmian lub korekt. Biorąc pod uwagę to, co widzimy w przeszłości i teraźniejszości, trzecia i ostatnia karta w tym rozkładzie zazwyczaj podąża za linią przewodnią, oferując konkluzję do historii, którą karty opowiadają.
 
Jest to zazwyczaj wgląd w to, co może się wydarzyć w przyszłości, jeśli nadal będziemy podążać tą samą ścieżką, dając nam wgląd w to, czego możemy się spodziewać idąc naprzód. Dokąd zmierzasz? Co jest na horyzoncie? Czasami karta ta mówi o celu lub zamiarze, który sobie wyznaczyliśmy, innym razem może ujawnić wynik, którego nie spodziewaliśmy się. I niezależnie od tego, czy karta ta wskazuje na radość i zadowolenie z kart takich jak 10 Pucharów lub Słońce, czy też nakłania nas do ostrożności z kartami takimi jak 5 Różdżek lub Wieża, jest to często karta, na którą ludzie kładą duży nacisk.
 
Aby uzyskać jeszcze więcej rozkładów Tarota, możesz sprawdzić: Pięć rozkładów kart Tarota, które musisz wypróbować Więcej rzeczy do rozważenia w Tarocie Past-Present-Future Zanim użyjesz tej przeszłości-teraźniejszości-przyszłości Tarota dla siebie, ważne jest, aby zastanowić się, jak czujesz się z przewidywaniami w ogóle i przewidywalnymi odczytami Tarota bardziej szczegółowo. Niektórzy ludzie wierzą, że Tarot jest po prostu narzędziem intuicji, że karty same w sobie nie mają mocy ujawniania tego, co ma być. Inni używają kart do określania czasu, zarówno ogólnie jak i bardziej szczegółowo. A jeszcze inni wierzą, że karty mogą absolutnie wskazać przyszłość i mogą dać nam szczegóły co do minuty o tym, kiedy lub jak coś może się wydarzyć. Bez względu na to, w co wierzysz, poświęć trochę czasu na wyjaśnienie swojego stanowiska w tej kwestii, zanim zaczniesz używać rozkładów z przyszłością lub pozycją wyniku. Zwłaszcza jeśli bardziej wymagająca lub "negatywna" karta pojawia się na trzeciej pozycji, może to wywołać wiele niepokoju i utrudnić zrozumienie tego, co karty mogą próbować powiedzieć. Wielu czytelników nie lubi używać pozycji przyszłości w swoich odczytach Tarota, woląc zamiast tego widzieć to jako to, co może się wydarzyć w przyszłości lub radę, jak przejąć kontrolę nad sytuacją. Może się okazać, że takie podejście jest dla Ciebie bardziej użyteczne, a istnieje wiele alternatywnych rozwiązań, które pomogą Ci znaleźć różne sposoby wykorzystania tej ostatniej karty.
 
Zastanów się, co tak naprawdę będzie dla Ciebie użyteczne: czy chcesz porady, wglądu, zachęty? Wyjaśnij, co najbardziej Ci pomoże, zanim wylosujesz karty i pozwól, aby ta pozycja dała Ci to, czego potrzebujesz. Wypróbuj Tarotową Kartę Przeszłości, teraźniejszości i przyszłości Tarotowe rozkłady oferują wspaniałe ramy dla odczytów, ale ważne jest, aby zastanowić się, czego oczekujesz od kart, zanim zaczniesz. Poświęcając czas na przemyślenie tego, w co wierzysz na temat Tarota i dając sobie chwilę na wyjaśnienie, czego dokładnie szukasz od kart, możesz znaleźć prawdziwą głębię znaczenia w tych prostszych rozkładach. I niezależnie od tego, czy masz konkretny rodzaj wglądu, którego szukasz, czy po prostu szukasz bardziej ogólnego sprawdzenia, rozkład przeszłość-teraźniejszość-przyszłość jest potężnym układem, który warto zapamiętać. Jak często robisz takie rozkłady i w jaki sposób ten układ pomaga Ci czuć się połączonym z Twoją przeszłością i przyszłością? Czy podoba Ci się posiadanie karty wyniku, czy wolisz dostosować go do własnych upodobań? Pamiętaj, że jeśli nie masz własnej talii, możesz użyć darmowego interaktywnego narzędzia Astrology Answers do czytania tarota z 3 kart, aby wylosować swoje karty.