Horoskop

#

12 domów astrologicznych: 8 Dom Rytuału i Odrodzenia

  • 14 września 2021
8 dom jest naprzeciwko 2 domu, który zajmuje się twoimi pieniędzmi, dochodami, twoimi mocnymi stronami, aktywami i talentami. Ósmy dom odnosi się do pieniędzy i aktywów innych ludzi. To obejmuje szeroki obszar! Wspólne finanse znajdują się tutaj, ale także nieprzyjemne kwestie finansowe, takie jak dług lub alimenty. Ten dom jest bardzo źle rozumiany.
 
Czasami nazywa się go "domem seksu" - ale to o wiele więcej niż to. Bierze on pary z 8 domu i intensyfikuje je. Siódmy dom jest miejscem, gdzie odnajdujesz swoje związki i swoje nastawienie do nich. Ósmy dom jest jak to połączenie przejawia się, a znak na cusp i wszelkie planety zaangażowane zabarwią to przejawienie. 8 dom jest jednym z 3 domów związków, pozostałe dwa to 5 i 7 dom. Piąty dom jest ideologią miłości, siódmy dom jest zobowiązaniem, a ósmy jest sprzężeniem, poprzez seks, jak również finanse. Jest to dom stały i należy do żywiołu wody. Jest rządzony przez Słońce w znaku Skorpiona i przez planetę Pluton. Ósmy dom zajmuje się seksem Ósmy dom nie jest o seksie, ale nawet jeśli rzeczywista intymność nie jest określona, jest to dobra metafora. Ten obszar Twojego wykresu jest miejscem, gdzie trwa cykl życia, gdzie zbierasz plony, które przyniosły Ci Twoje umiejętności i posiadane rzeczy. Jest to również miejsce, w którym odbywa się łączenie; zarówno Twoich aktywów, jak i ciał fizycznych. La petite mort" to wyrażenie używane do grzecznego określenia orgazmu lub seksualnej kulminacji. Tłumaczy się je jako "mała śmierć".
 
Symbolizuje uniesienie odczuwane w momencie kulminacji, kiedy ciało reaguje tak silną przyjemnością, że zmysły są chwilowo odrętwiałe. To interesujące, że ekstaza seksualna jest postrzegana jako mała śmierć, szczególnie podczas badania 8 domu. Ósmy dom rzuca światło na śmierć Tak wielu ludzi boi się śmierci, ale jest ona tak samo częścią życia jak narodziny i nie ma się czego obawiać.
 
Śmierć jest reprezentowana w 8 domu, ale tak samo jest z narodzinami. To wszystko jest regeneracją - coś, co ten dom wykresu urodzenia reprezentuje dobrze. Zaczyna się od małej śmierci w punkcie kulminacyjnym, która ma potencjał tworzenia nowego życia i kończy się rzeczywistą śmiercią fizyczną. Każde zakończenie musi mieć swój początek. Każdy początek zaczyna się od czegoś innego kończącego się. To jest po prostu cykl życia. Seks, śmierć i odrodzenie są nieodłączną częścią tego cyklu. Są one reprezentowane w Twoim wykresie przez dom na cusp i planety w 8 domu. Postawy wobec śmierci i rytuałów przestrzeganych są również wskazane tutaj.
 
8 dom zajmuje się finansami Wspólne finanse są dużą częścią ósmego domu. Tam, gdzie w drugim domu przyjrzałeś się swoim indywidualnym aktywom, teraz połączyłeś je z kimś innym. Czy są one bezpieczne? Czy są bezpieczne? Czy jesteś odpowiedzialny z ich rzeczami i zasobami? Ten dom patrzy na to, jak wspieracie się nawzajem finansowo, ale wsparcie emocjonalne - lub jego brak - jest tu także zasygnalizowane. Śmierć również wchodzi tutaj w grę z pieniędzmi, które należą do innych ludzi.
 
Spadki są zawarte w finansowym aspekcie 8 domu. Jest to bardziej związane z pieniędzmi, które przyjdą do Ciebie, niż z pieniędzmi, które zostawisz komuś innemu, ale wszystko to jest ze sobą powiązane. Często nie można mieć jednego bez drugiego. Ósmy dom kładzie rytuały Rytuały, w które wierzysz, jeśli chodzi o śmierć lub intymność, a nawet Twoją aktywność duchową, również znajdują się w 8 domu. Niektórzy twierdzą, że to właśnie tutaj ujawniają się Twoje postawy i zainteresowania religią, duchowością, metafizyką i być może okultyzmem. Możliwe jest osiągnięcie ekstazy w inny sposób niż intymność, a wskazówki do tego są tutaj. Dziedzictwa i spadki nie są ograniczone do pieniędzy. Są one również zakorzenione w tym, co odziedziczyłeś po innych, jeśli chodzi o twoje zachowanie i twój charakter. Każda kultura, każde społeczeństwo, ma swoje własne pomysły, jeśli chodzi o praktyki duchowe. Seks, dziedzictwo, zapisy i wspólne finanse są często tego częścią. W 9 domu odkryjesz więcej na temat swoich własnych filozofii.
 

Wnioski

 
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat intymności, seksu, Twojego stosunku do śmierci i duchowości, musisz skupić się na 8 domu Twojego wykresu urodzeniowego. Planety i aspekty w tych domach ujawnią wiele na temat tych tematów w Twoim życiu. Aby dowiedzieć się więcej o Twoim wykresie urodzeniowym, przeczytaj nasz następny artykuł o 9 domu, "domu filozofii". Ten dom dostarcza więcej informacji na temat Twojej komunikacji, filozofii na temat tego, jak powinno się żyć, a także tego, jak odważny będziesz w odkrywaniu innych kultur i ich sposobów życia.