Blog

#

Co Twój znak wschodzący oznacza dla Twojego stylu komunikacji (to ważniejsze niż myślisz!)

  • 13 października 2021
Każdy z nas w pewnym momencie swojego życia czuł się niezrozumiany, czy to przez partnera, przyjaciół, czy w pracy. Czasami jest to jednorazowe zdarzenie, ale raz na jakiś czas zaczynamy zauważać pewien schemat nieporozumień. Wiemy, kim jesteśmy - ale czy wszyscy wokół widzą nas tak, jak my widzimy siebie? Niezależnie od tego, czy jesteś nowicjuszem w dziedzinie gwiazd, czy doświadczonym astrologiem, zawsze ważne jest, abyś znał wartość swojego znaku wschodzącego lub ascendentu. Ta część Twojego wykresu wskazuje, jaki znak zodiaku wznosił się na wschodnim horyzoncie dokładnie w momencie Twoich narodzin.
 
Nawet jeśli Twój znak Słońca jest podyktowany przez sezonowe ułożenie zodiaku w momencie Twoich narodzin, inne ułożenie gwiazd mogłoby kontrolować niebo o tej samej porze dnia - podobnie jak Twój znak wschodzenia kontroluje wiele innych aspektów Twojej osobowości niż szerszy zakres Twojego znaku Słońca. Przyjrzyjmy się teraz jak to wszystko działa. Co to jest znak wschodzący i co może nam powiedzieć? Twój znak wschodzący jest pierwszym umieszczonym na Twoim wykresie natalnym - więc ma OGROMNY wpływ na Twoje życie i poczucie własnej wartości.
 
Podczas gdy Twój znak Słońca jest uważany za dominujący fundament Twojej osobowości, Twój znak wschodzenia jest soczewką, przez którą ta osobowość świeci. Jeśli kiedykolwiek powiedziano Ci "Huh, nigdy bym Cię nie skojarzył jako..." kiedy powiedziałeś ludziom swój znak, to prawdopodobnie dlatego, że masz znak wschodzący, który ma szczególnie silną wolę, lub nawet jest sprzeczny z Twoim znakiem Słońca. Wzajemne oddziaływanie pomiędzy tymi podstawowymi trzema znakami (Słońce, Księżyc i Wschodzący), znane jako pierwotna triada Twojego wykresu natalnego, daje więcej wglądu w Twoją osobowość, motywacje, emocje i percepcje niż poleganie tylko na samym znaku Słońca.
 
Znak wschodzący zdecydowanie wpływa na Twoje natychmiastowe, niefiltrowane reakcje na nowych ludzi, niespodziewane wydarzenia lub cokolwiek innego, co nas zaskakuje. Nie jest więc szokiem, że Twój Ascendent będzie miał głęboki wpływ na sposób w jaki się komunikujemy i jak ludzie nas postrzegają - szczególnie w sytuacjach, które są napięte lub nieprzyjemne. Kiedy nie mamy przestrzeni, aby schować się za pewną siebie zbroją naszego znaku Słońca, lub czasu, aby przetworzyć skomplikowane myśli przez nasz emocjonalny Księżyc, reakcją, która często pojawia się w tych momentach tarcia jest nasz Ascendent - tak jak ten znak wznosił się na niebie w momencie Twoich narodzin, tak samo ten aspekt Twojej osobowości "stanie na wysokości zadania" w trudnej sytuacji. Jak Twój znak wschodzący wpływa na komunikację z innymi?
 
W zależności od cech każdego znaku, może istnieć wiele złożonych interakcji pomiędzy Twoim Słońcem i znakami wschodzącymi, które nie zawsze prowadzą do tego, że ludzie Cię rozumieją lub naprawdę słyszą, kiedy próbujesz się z nimi komunikować. Możesz czuć, że jesteś jasny i szczery w swoich kontaktach z tymi, którzy Cię otaczają, ale filtr Twojego znaku Wschodzącego może zabarwiać sposób, w jaki jesteś postrzegany.
 
Na przykład Słońce Lwa o wschodzącym znaku Gemini może wypaść jako niezobowiązujące lub nieszczere, kiedy słucha o trudnej sytuacji dwóch walczących przyjaciół - lojalne instynkty Lwa czułyby się zmuszone do wspierania obu stron, ale ciekawa natura Gemini chce wysłuchać każdej ze stron jednakowo... i nie zawahałaby się osądzić, czy doszło do niewłaściwego postępowania którejś z tych osób.
 
Podobnie, społecznie napędzany Wodnik może być często oskarżany o "granie adwokata diabła" przez kolegów z klasy, jeśli ich znakiem wschodzącym jest wojowniczy Baran, szczególnie gdy ci wokół nich nie rozumieją, że Niosący Wodę zodiaku po prostu próbuje zbadać wszystkie strony pomysłu, a nie tylko "miesza w kotle" w celu stworzenia konfliktu. Jeśli zorientowana na szczegóły Panna ma Koziorożca, może być oskarżona przez swoich współpracowników o działanie jak bossy control freak, który zarządza wszystkim - podczas gdy tak naprawdę, wszystko co stara się zrobić to pomóc wszystkim odnieść sukces i być bardziej efektywnym poprzez sprawianie, że wszystko przebiega gładko.

Wniosek

Jeśli wydaje się, że istnieje stały wzorzec błędnej komunikacji w twoim życiu, gdzie ludzie wokół ciebie zawsze wydają się źle interpretować twoje intencje i ekspresję, być może zagłęb się trochę bardziej w świat twojego znaku Powstania; ten filtr, przez który świat cię widzi, może mieć dramatyczny wpływ na sposób, w jaki jesteś postrzegany, a ty możesz nawet nie zdawać sobie sprawy z niewykorzystanego potencjału tworzenia bardziej autentycznego, uczciwego siebie poprzez badanie go.