Blog

#

Wyciągnąłeś kartę diabła - co teraz?

  • 13 września 2021
Diabeł jest jedną z tych kart, które wywołują silną reakcję u ludzi, kiedy pojawiają się w rozłożeniu! W większości talii Tarota, rogata bestia trzyma nagiego mężczyznę i kobietę przykutych do siebie, jak gdyby byli marionetkami na sznurku. Często na jej twarzy pojawia się uśmieszek. Złowieszcze, czyż nie? Ale czy karta Diabeł jest zła? Żadna karta Tarota nie jest "całkowicie zła" lub "całkowicie dobra". One po prostu są. Karta Diabeł nie jest wyjątkiem - ale rzeczywiście, Diabeł często obejmuje cienistą stronę życia w odczytach, która stanowi wyzwanie dla opiekuna. Reprezentuje wszelkiego rodzaju uzależnienia, to co jest zakazane, a najczęściej walkę pomiędzy pożądaniem a moralnością.
 
Przyjrzyjmy się tej złowrogiej karcie! Diabeł i kochankowie Diabeł jest 15 kartą Tarota i częścią Major Arcana. Kiedy rozłożysz liczbę 15, otrzymasz 1+5 = 6. 6 jest liczbą reprezentującą kartę Kochanków i to właśnie tutaj widzimy podobieństwa i różnice pomiędzy Diabłem i Kochankami. W wielu rozkładach, Diabeł może być postrzegany jako "Zakochani, którzy poszli źle". W karcie The Lovers, widzimy dwoje ludzi nagich pod światłem anioła. Uosabia ona idealną miłość, związek bratnich dusz i szczyt pożądania w jego najczystszym i najbardziej niewinnym sensie. W Diable, te same dwie osoby są teraz związane i przykute łańcuchami, a złowroga postać szczerzy się do nich, obserwując ich zmagania.
 
Diabeł i astrologia Karta Diabeł reprezentuje ciemniejszą stronę ludzkiej natury. Niektórzy mogą postrzegać ją jako zło, inni jako stronę nas samych, którą mamy tendencję do tłumienia, ponieważ ciemna strona jest często odrzucana przez współczesne społeczeństwo. Istnieją dwa znaki astrologiczne, z którymi Diabeł ma szczególny związek - Skorpion i Koziorożec. W Skorpionie - znaku najbardziej kojarzonym z ciemną stroną ludzkiej natury - widzimy, jak Diabeł zagłębia się we wszystko, co jest w nas ciemne i destrukcyjne. Skorpion dąży do przekształcenia ciemności w światło, a tylko poprzez spotkanie z Diabłem może to zrobić.
 
W Koziorożcu, znaku reprezentującym kartę Diabła, widzimy walkę pomiędzy ludzką Duszą a materialnymi/fizycznymi pragnieniami. W Koziorożcu widzimy, jak ciemna strona ludzkiej natury uosabia się, kiedy Koziorożec działa w najbardziej negatywny sposób: żądza pieniędzy, seksu i próba Ego, aby wykorzenić pragnienia Duszy. Co oznacza Diabeł w miłości i związkach? W związku czytanie, Diabeł może być witający lub dewastujący zależnie od kontekstu. Diabeł rzadko ma łagodne znaczenie, gdy pojawia się w czytaniu związków. Jeżeli ono pokazuje up w pozycji uczucia, ja może znaczyć że someone ma gorących dla ciebie - zły! Ta osoba prawdopodobnie fantazjuje o tobie i myśli, że jesteś niezwykle seksowny.
 
Jednak Diabeł rzadko pozostaje bez konsekwencji. Nie jest niczym niezwykłym, że karta ta pojawia się, gdy ktoś pożąda kogoś innego, będąc jednocześnie oddanym innej osobie, lub gdy przyciąganie jest "zakazane", jak na przykład pracownik i jego szef, lub mężczyzna, który ma ochotę na żonę swojego brata. Jeśli jesteś w zaangażowanym związku, karta ta może również oznaczać silną seksualną atrakcję; może to oznaczać, że jesteś bardzo zadowolony ze swojego życia seksualnego - i może nawet chcesz zaangażować się w jakiś rodzaj niewoli! Jednakże Diabeł może również oznaczać, że ktoś czuje się uwięziony w związku lub ma obsesję na Twoim punkcie. Mogą czuć się "związani" w związku i dlatego karta ta często pojawia się w związkach, które mogą być toksyczne. Seks może być wspaniały, ale może być walka osobowości lub negatywne przywiązania, które generują destrukcyjne i wyniszczające uczucia.
 
Karta Diabeł jest często ostrzeżeniem w czytaniu związku - miłość stała się niezdrowa, skorumpowana lub skrzywiona w jakiś sposób. Podczas gdy intensywna obsesja w związku może wydawać się pochlebna dla niektórych na początku, może szybko stać się kwaśna i przerażająca. Czytaj dalej: Co Tarot próbuje ci powiedzieć w czytaniu miłosnym? Co oznacza Diabeł w czytaniu o karierze? Jeśli Diabeł pojawia się w czytaniu o karierze, może to wskazywać na niezdrową obsesję na punkcie pieniędzy, która przejmuje kontrolę nad Twoim życiem. Diabeł reprezentuje silne przywiązanie do rzeczy materialnych - pieniędzy, samochodów, przedmiotów, rzeczy. Wskazuje na obsesyjne dążenie do zdobywania dóbr materialnych. Twoja duchowa strona może być zaniedbana, ponieważ dążysz do osiągnięcia sukcesu na płaszczyźnie materialnej. Diabeł może również wskazywać, że masz napęd i determinację do osiągnięcia sukcesu.
 
Wskazuje, że masz urok, wygląd, umiejętność gładkiego mówienia i inteligencję, aby odnieść sukces w swojej karierze. Jest to pozytywna rzecz, a kiedy Diabeł jest zaprzęgnięty w ten sposób, utrzymując oko na długoterminowym celu, bez zbytniego zaprzątania sobie głowy sprawami materialnymi, reprezentuje on energię Diabła działającą w najlepszy sposób. Co z kartą Diabeł jako przeszkodą? Diabeł to ten uroczy facet w barze, który mówi: "Jeszcze tylko jeden", a potem proponuje Ci kolejnego drinka.
 
To ten czarujący sprzedawca samochodów, który przekonuje Cię do zakupu samochodu, którego nie jesteś do końca pewien, ale jego dowcip i urok są tak wspaniałe, że zastanawiasz się, jak mogłeś w niego w ogóle wątpić! Diabeł jest tą uwodzicielską kobietą, która uśmiecha się do ciebie z drugiej strony pokoju, gdy czekasz na samolot, który zabierze cię z powrotem do twojej żony i rodziny. Diabeł jest pokusą w każdym calu, kształcie i formie. Jest to walka pomiędzy podstawowymi ludzkimi pragnieniami a staniem przy naszej moralności tego, co jest słuszne i sprawiedliwe. Pokusa jest wszędzie dookoła, a więc i diabeł jest. Mecz zapaśniczy pomiędzy Wyższym Ja a Niższym Ja, który uosabia znak Skorpiona, jest jednym z tych, przez które każdy przechodzi w takim czy innym stopniu. Jako taki, Diabeł służy jako przeszkoda prawie każdego dnia naszego życia, czy to próbując oprzeć się temu kawałkowi ciasta, którego wiesz, że będziesz żałować, czy próbując uniknąć pożądliwego spojrzenia przystojnego nieznajomego po drugiej stronie pokoju. Co z diabłem w odwrocie? Odwrócony Diabeł jest, w prawie wszystkich przypadkach, pozytywnym znakiem.
 
Oznacza on uwolnienie się z łańcuchów, które Cię krępują, niezależnie od tego, czy jest to niezdrowe przywiązanie do innej osoby, toksyczny związek, niezdrowy wzorzec myślowy, uzależnienie, czy cokolwiek, co powstrzymuje Cię od Twojej misji duszy lub Wyższego Ja. Odwrócony Diabeł wzywa Cię do konfrontacji z Twoimi lękami i obawami. Czyniąc to, jesteś w stanie uwolnić się z łańcuchów, które Cię trzymają. Czytaj dalej: Wszystko, co musisz wiedzieć o odwróconych kartach tarota Jak sprawić, aby karta Diabeł pracowała dla Ciebie? Istnieją sposoby, aby zrozumieć kartę Diabeł na głębszym poziomie i zobaczyć, jak możesz sprawić, by pracowała dla Ciebie. Kontekst podczas czytania kart Tarota jest zawsze ważny; tylko Ty będziesz wiedział, czy Diabeł reprezentuje coś pozytywnego czy negatywnego w Twoim czytaniu. Otaczające karty będą również odgrywać ważną rolę. Diabeł nie jest ani całkowicie dobry, ani całkowicie zły. Reprezentuje ciemniejszą, często tłumioną stronę nas samych i ciemne strony społeczeństwa, od których ludzie mają tendencję do unikania.
 
Oto sposoby, dzięki którym Diabeł może pracować dla Ciebie.
 
1. Pozytywne afirmacje Jeśli karta Diabeł pojawia się i reprezentuje niezdrowe utrapienie lub niewolę jakiegoś rodzaju, pozytywne afirmacje mogą pomóc Ci się uwolnić. Afirmacje takie jak "Uwolnię się z łańcuchów, które mnie wiążą" lub "Nie poddam się pokusie" mogą być bardzo pomocne.
 
2. Medytuj nad kartą Czasami, po prostu siedząc z kartą Diabeł i medytując nad nią przez chwilę, może być świetnym sposobem na uzyskanie większego wglądu w tę kartę. Jest to sposób Twojej intuicji na dotarcie do Ciebie, więc zapisuj wszelkie słowa lub obrazy, które "przypadkowo" pojawiają się w Twoim umyśle.
 
3. Połóż kartę na swoim ołtarzu Trzymanie Diabła na swoim ołtarzu, aby przypominał Ci o jego energii, jest dobrym sposobem na to, aby karta Diabeł pracowała dla Ciebie. Pomoże Ci to lepiej ją zrozumieć, a kiedy pojmiesz ją na głębszym poziomie, możesz użyć energii Diabła, aby pracowała dla Ciebie.
 
Zamiast pozwalać Diabłu rządzić Tobą, bądź jego władcą zamiast tego. Jeśli nie masz ołtarza, dobrym zamiennikiem może być użycie kadzidła do oczyszczenia karty i umieszczenie jej w widocznym miejscu. Wnioski Diabeł ma jednak dla nas ważną wiadomość i jest to wiadomość, którą nasi przyjaciele Skorpiony dobrze rozumieją. Tylko poprzez akceptację, zrozumienie i integrację naszego cienia możemy mieć nadzieję, że naprawdę zrozumiemy jasną stronę nas samych i staniemy się najlepszą wersją tego, kim jesteśmy. Kiedy uciekasz przed diabłem, on nieuchronnie Cię dogoni. Kiedy poddajesz się jego każdej zachciance, wykorzysta cię do swoich celów. Tylko wtedy, gdy staniesz przed nim jak równy z równym i poświęcisz czas, by go zrozumieć, będziesz mógł w pełni pojąć, jak on działa i dlaczego. Wtedy stajesz się panem Diabła, a jego uścisk na tobie znika. Ciemna strona naszej natury może nas kontrolować tylko wtedy, gdy udajemy, że jej nie ma lub gdy przed nią uciekamy.