Najczęściej patrzy się na zegarek po to, aby sprawdzić godzinę, jaka jest w danym momencie. To naturalne, ale warto też wiedzieć, jak należy interpretować pewne sytuacje. Co oznaczają równe godziny?

Czasem spojrzenie na zegarek może skutkować zobaczeniem równej godziny. Co oznaczają równe godziny? Odpowiedź zawarta jest w numerologii. Numerologia wzbudza mieszane uczucia, ale są ludzie, którzy wierzą w magię liczb i nie należy tego lekceważyć.

Co oznaczają równe godziny?

Jeśli chodzi o znaczenie godzin, najlepiej będzie zacząć od samego początku. Warto wiedzieć, że godziny równe określane są także lustrzanymi. Określenie nie jest przypadkowe, ponieważ chodzi o sytuację, w której godzina i minuta wskazuje taką samą liczbę. Przykładem 11:11 czy 12:12.

Znaczenie godzin lustrzanych

Nie jest łatwo wyjaśnić, co oznaczają lustrzane godziny – każda godzina podlega interpretacji. Przyjrzyjmy się sytuacji na podstawie tego, z czym wiąże się 11:11 i 18:18.

W przypadku 11:11 możemy mówić o popularnej godzinie, z którą może wiązać się to, iż czeka na nas jakaś niespodzianka. Można wręcz mówić o oczekiwaniu na niespodziankę. Podczas sprawdzania znaczenia godzin ważne jest też to, w jakich znajdujemy się okolicznościach. Jeśli chodzi o miłość, partner (partnerka) nie ma wątpliwości, że jesteście sobie przeznaczeni.

Kiedy mamy 18:18, jedną z możliwych interpretacji jest poproszenie o spotkanie. W kontekście miłości jedna ze stron ma przed drugą jakąś tajemnicę.

Znaczenie godzin dla singli

Warto wiedzieć, co oznaczają równe godziny (czy też co mogą oznaczać), ale dobrze też wiedzieć, na jak przeróżne sposoby można interpretować pojawiające się cyfry. Single także mogą szukać w numerologii jakichś wskazówek.

Co do szczegółów, wróżby mogą wskazywać na absolutnie wszystko – poznanie kogoś, miłość czy świadomość tego, że na miłość przyjdzie jeszcze trochę poczekać. Zresztą wystarczy sprawdzić znaczenie kilku równych godzin. Nawet tych, na które trafić jest naprawdę ciężko.

 • 02:02 – otrzymanie niemoralnej, erotycznej propozycji,
 • 05:05 – przelotny romans z nadzieją na coś więcej,
 • 07:07 – złamane serce,
 • 11:11 – wiele samotnych dni,
 • 15:15 – zaproszenie na randkę marzeń,
 • 19:19 – wielkie rozczarowanie,
 • 21:21 – fascynująca i zarazem niebezpieczna znajomość.

Jak widać, znaczenie godzin w miłości to temat, który nie odnosi się tylko do osób przebywających w związkach.

Godziny odwrócone i godziny potrójne

Kiedy patrzy się na równe godziny, od możliwych interpretacji w głowie może pojawić się ogromny mętlik. Tymczasem w numerologii nie wystarczy wiedzieć, co oznaczają równe godziny dla singli czy zakochanych – istotne jest też to, że możemy rozmawiać o znaczeniu godzin odwróconych czy potrójnych.

Godzina odwrócona jest wtedy, kiedy czytana od początku i końca brzmi tak samo. Pierwszą godziną odwróconą w ciągu dnia jest 01:10. Godzina ta oznacza poczucie wdzięczności za dobrą energię, która otacza. Przyjrzyjmy się jeszcze kilku innym odwróconym godzinom:

 • 05:50 – nadchodzi miła niespodzianka,
 • 12:21 – rodzina ma wątpliwości w stosunku do działań, jakie podejmujesz,
 • 15:51 – druga osoba uważa, że darzysz ją wielkim uczuciem,
 • 23:32 – możesz stać się obiektem kpin nieszczerej osoby z bliskiego otoczenia.

Przejdźmy teraz do godzin potrójnych. Nazwa może brzmieć tajemniczo, ale wyjaśnienie jest stosunkowo proste – chodzi o godziny, podczas których trzy razy występuje taka sama cyfra. Tym samym pierwsza godzina potrójna ma miejsce już minutę po północy. Przyjrzyjmy się tej i jeszcze kilku innym godzinom (wszystkich jest aż 40).

Oto niektóre z potrójnych godzin:

 • 00:01 – ruszenie do przodu możliwe jest po wykonaniu kilku kroków do tyłu,
 • 03:33 – wszechświat przekazuje pozytywne wibracje i spokój,
 • 10:00 – nadchodzi fala kreatywności i twórczości,
 • 22:24 – rozwój kariery może mieć negatywny wpływ na życie prywatne

O czym byśmy nie rozmawiali, magiczne godziny mogą wiązać się z miłymi, jak i nieprzyjemnymi wiadomościami.

Konkretne godziny mogą oznaczać bardzo wiele

Trudno zapamiętać, co oznaczają równe godziny. Do tego dochodzą jeszcze godziny odwrócone i potrójne. Najważniejsze to jednak wziąć pod uwagę, że patrzenie na zegar może wiązać się z jakąś informacją. Ktoś może też powiedzieć, że numerologia uznawana jest za pseudonaukę. Tak jest, ale są również osoby, którym zależy na tym, aby poznać znaczenie poszczególnych godzin. To dla nich ważne. Pamiętajmy też o tym, że w trakcie swojego życia mamy do czynienia z różnymi informacjami, które prędzej lub później weryfikujemy. Najpierw coś poznajemy, a dopiero później określamy, czy dana wiadomość ma dla nas realną wartość. Warto wziąć to pod uwagę w kontekście numerologii.