Każdy znak zodiaku charakteryzuje się innymi cechami, dlatego wiele osób szukając miłości, zwraca na to uwagę. Sprawdź, dlaczego warto być w związku ze Strzelcem i z jakimi znakami zodiaku Strzelec dogaduje się najlepiej.

Data urodzenia to nie tylko wiek i obchodzenie urodzin, ale przede wszystkim znak zodiaku i cechy, które są charakterystyczne dla tej osoby. Osoby spod tego znaku urodziły się pomiędzy 22 listopada, a 21 grudnia i cechują się ogromnym optymizmem. Dlaczego warto być w związku ze Strzelcem i jakie ma wady? Zapraszamy do czytania.

Ogólna charakterystyka znaku zodiaku Strzelec

Już zostało we wstępie wspomniane, że Strzelce urodziły się pomiędzy 22 listopada a 21 grudnia. Są to osoby ciekawe, a co ważniejsze cały czas optymistycznie podchodzą do otaczającego je świata. Lubią też poszerzać swoją wiedzę, dlatego są ambitnymi osobami, które niejednokrotnie osiągają sukces. Jeśli mowa o sukcesie, to warto wiedzieć, że znanymi osobami spod tego znaku są Brad Pitt, Woody Allen, Jimi Hendrix czy Tina Turner. Strzelec nie jest typem domatora i chętnie spędza czas w towarzystwie innych. Co wielu osobom może się nie podobać to fakt, że osoby spod tego znaku zodiaku często mówią prawdę w oczy, nawet jeśli jest to niewygodna prawda. Może to jeden z powodów, dlaczego warto być w związku ze Strzelcem? 

Jakie inne znaki zodiaku pasują do Strzelca?

Nie każdy znak zodiaku dogada się ze Strzelcem, który jest spontaniczny i dość szalony, a  jednocześnie mało cierpliwy i czasami lekkomyślny. Są jednak znaki zodiaku, które idealnie wpisują się w ten temperament. Na pewno strzelec może znaleźć partnera, który będzie go wspierał i będzie osobą spod znaku wodnika. Również doskonale dogadają się z lwem, który pomimo tego, że lubi królować, to daje sporo przestrzeni swojemu partnerowi. Do strzelca pasują też baran i waga, a wszystkie wymienione znaki zodiaku są znakami znajdującymi się pod wpływem ognia i powietrza. 

Dlaczego warto być w związku ze Strzelcem?

Pierwsza randka ze Strzelcem może być bardzo ciekawa, gdyż już na pierwszym spotkaniu można poznać dość dobrze najważniejsze cechy tej osoby. Jest to wieczny optymista, ale większość osób ceni go za pokonywanie wszelkich przeciwności losu, jakie pojawiają się na drodze do szczęścia. Jeśli jesteś osobą rozrywkową i nie lubisz się nudzić, to z pewnością związek ze Strzelcem będzie dla Ciebie doskonałym rozwiązaniem. Musisz jednak pamiętać, że czasami będziesz musiał ugasić jego słomiany zapał. Warto kochać osoby spod znaku Strzelca za to, że potrafią okazywać uczucia, za wolność i niezależność, a także szczerość. Urodzeni między 22 listopada do 21 grudnia szukają nowych doświadczeń, ale są prawdziwymi, lojalnymi partnerami. Strzelec jest empatyczny i szczodry w okazywaniu uczuć, a jednocześnie dobrze postrzegany przez otoczenie. 

Jak wygląda życie ze Strzelcem?

Jeśli nie wiesz, dlaczego warto być w związku ze Strzelcem, to poznaj jego mocne i słabe strony. Wśród pozytywów na pierwszym miejscu należy wymienić optymizm, ale też rozsądek, spontaniczność, uprzejmość czy empatię. Osoba taka sprawdzi się w roli szefa, ale w domu wcale nie musi rządzić. Jeśli chodzi o słabe strony, to na pewno są to osoby beztroskie i czasami nieostrożne. Na pewno nie będziesz się nudzić, ale czasami niekonsekwencja może doprowadzać Cię do szału. Strzelce nie lubią, jak się im coś nakazuje, a w kontaktach towarzyskich są na ogół szczere i bezceremonialne. Zatem życie ze Strzelcem może być dość szalone, ale zarazem pełne miłości i radości. 

Charakterystyka Strzelca – niezależność, szczerość i optymizm

Choć wyżej wymienione cechy są pozytywne, to niestety często zdarza się tak, że Strzelce postrzegane są jako osoby bezczelne. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ osoby spod tego znaku zodiaku mają najbardziej szalone pomysły, ale też przy okazji nie mają czasu na konwenanse. Przez to mogą w oczach innych uchodzić za gbura lub osobę patrzącą na innych z góry. Jednak są to osoby oddane rodzinie, przyjaciołom i najbliższym osobom, które cenią i kochają. Jeśli jednak coś stanie im na drodze, to mogą się obrazić i zmienić swoje odczucia. 

Jakie są osoby spod znaku Strzelca?

Udany związek ze Strzelcem z pewnością mogą stworzyć Lwy, Barany, Wodniki i Wagi, choć oczywiście inne znaki zodiaku nie są wykluczone z tej listy. Po prostu będą musiały się ze sobą dotrzeć. Dlaczego warto być w związku ze Strzelcem? Gdyż to osoby pełne optymizmu, radości i szczerego uczucia. Jeśli jednak coś im się nie podoba lub nie idzie po ich myśli, to mogą zmienić swoje poglądy dość radykalnie. Jest to trochę nieprzewidywalny znak, ale z drugiej strony Strzelce prawdziwie kochają i dbają o tych, na którym im zależy.