Wielu z nas przywiązuje sporą uwagę do numerologii. Nie bez przyczyny dużym zainteresowaniem cieszy się nowy rok numerologiczny. Warto też zastanowić się nad tym, czy ludzie wiedzą, jak obliczyć rok osobisty.

Naprawdę dobrze wiedzieć, jak obliczyć rok osobisty. To szansa, aby dowiedzieć się, jakie wyzwania czekają w nadchodzącym czasie. Bardzo ważne jest też to, że wibracją 2024 roku jest liczba 8. Liczbę 8 można określić synonimem sukcesów zawodowych, perfekcji, popularności czy bogactwa.

Numerologia to pseudonauka?

Horoskop numerologiczny 2024 wywołuje duże emocje, ale są też tacy, którzy określają numerologię jako pseudonaukę. Pseudonaukę, która bada mistyczne bądź magiczne właściwości liczb. Niezależnie od wszystkiego trzeba pamiętać o tym, że według numerologii w liczbie zapisany jest los. Horoskop 2022, 2023, 2024 i każdy inny opiera się o liczbę ściśle powiązaną z datą naszych urodzin.

Jak obliczyć rok osobisty? Zrozumieć horoskop numerologiczny 2024

Tak dochodzimy do tego, jak obliczyć swój rok osobisty. Osoby zainteresowane numerologią muszą wiedzieć, że konieczne jest zsumowanie daty urodzenia (rok, miesiąc i dzień) z datą roku numerologicznego. Nowy rok numerologiczny zaczął się 15 września 2023 roku, niedługo po nowiu księżyca. Ponadto trzeba mieć świadomość tego, że nowy rok ma bardzo korzystną dla wszystkich liczb wibrację 8. Liczba 8 wynika z tego, że 2+0+2+4=8.

Obliczenie roku osobistego jest bardzo proste. Przyjmijmy, że ktoś urodził się 8 marca 1995 roku (08.03.1995). W takiej sytuacji należy wykonać następujące działanie: 0+8+0+3+1+9+9+5=35=3+5=8 (wymyślona osoba to numerologiczna 8). Potem 8+2+0+2+4=16=1+6=7. Osobisty rok tej osoby to 7.

Rok w wibracji 8. Znaczenie tej liczby

Zacznijmy od tego, czego należy spodziewać się w przypadku cyfry 8. Cyfra ta często kojarzona jest z bogactwem, sukcesem i równowagą. Można także usłyszeć, że jest to symbol siły, organizacji, efektywności i kontroli. Do kluczowych kwestii związany z rokiem wibracji 8 należy zaliczyć:

 • siłę i władzę,
 • bogactwo i prosperity,
 • karmę,
 • duchowy rozwój,
 • równowagę.

Rok 2024 może okazać się czasem możliwości finansowych i dużych osiągnięć dla wielu osób. Energią tego roku może rządzić bogactwo i dobrobyt.

Warto wiedzieć, jak obliczyć rok osobisty, ale nie można zapomnieć o tym, że numerologia odnosi się do wielu kwestii.

7 rok osobisty – co oznacza ta liczba?

Termin przewodni roku osobistego 7 to duchowość i rozwój osobisty. Można pokusić się o stwierdzenie, zgodnie z którym jest to czas sprzyjający głębokim kontemplacjom, rozmyślaniu o życiu, czyli możliwości połączenia się ze swoim wnętrzem. Można też mówić o odkrywaniu wyższego celu i spędzaniu życia samotnie (co jest równoznaczne z odsuwaniem się od społeczeństwa).

1 rok osobisty czy może 3 rok osobisty? Życie od 15 września 2023

Sprawdziliśmy sobie nowy cykl w przypadku siódemki, ale możliwości jest znacznie więcej. Prześledźmy sobie pokrótce, czego należy spodziewać się od pierwszego roku osobistego aż do dziewiątego (z wyjątkiem wspomnianej już cyfry 7).

 • 1 rok osobisty – szansa na to, aby zrobić to, co planowało się od dłuższego czasu. Niektóre z rozpoczętych rzeczy mogą potrwać przez cały dziewięcioletni cykl numerologiczny.
 • 2 rok osobisty – nowy rok numerologiczny 2024 wymaga współpracy. Nadeszła pora na to, aby przejrzeć propozycje otrzymane przez pracowników.
 • 3 rok osobisty – okres, w którym komunikacja społeczna jest kluczowa. Kolejna szansa na zrealizowanie planów.
 • 4 rok osobisty – budowanie fundamentów we wszystkich aspektach życia. Warto skupić się na ogólnym planie.
 • 5 rok osobisty – zmiana i wolność to kluczowe słowa na 2024 rok. Możliwe, że Twoje życie (otoczenie) ulegnie zmianie.
 • 6 rok osobisty – podejmowanie zobowiązań lub ich kategoryczne zrywanie.
 • 8 rok osobisty – czas dla biznesu i transakcji finansowych. Możliwe, że czekają duże pieniądze.
 • 9 rok osobisty – zakończenie dziewięcioletniego cyklu. Pora przygotować się na nowe porządki.

Warto wiedzieć, jak obliczyć rok osobisty oraz to, co dany rok oznacza. Jak rysuje się Twoja przyszłość na początku 2024 roku, jak i w kolejnych miesiącach? Na pewno wszyscy możemy spodziewać się tego, że nudy nie będzie.

Liczby w horoskopach numerologicznych. Nowe początki

Już wiesz, jak obliczyć rok numerologiczny? Obliczanie roku numerologicznego uznawane jest za pseudonaukę, ale są ludzie, dla których liczby mają duże znaczenie. Niemniej wszystkich nas czeka kolejny etap w życiu. Kolejne 12 miesięcy marzeń, planów, wyzwań i niestety, może też rozczarowań. Możemy jednak zrobić wiele, aby rozczarowań było jak najmniej i to jest to, czego powinniśmy sobie życzyć.