Masz ochotę poznać swoją prawdziwą osobowość? Chciałbyś dowiedzieć się, jakie cechy charakteru ujawniają gwiazdy? Sprawdź swój ascendent, czyli znak zodiaku, który w momencie narodzin wschodził nad horyzontem.

Jak obliczyć ascendent – czym jest?

Ascendent jest jednym z kluczowych elementów naszego horoskopu, który odgrywa istotną rolę w naszej osobowości. Określa on znak zodiaku, który wschodził na wschodnim horyzoncie w momencie naszych narodzin. Innymi słowy, jest to znak, który pojawia się na linii horyzontu na wschód od naszego miejsca urodzenia w momencie, gdy pierwszy raz widzimy światło dnia.

To znaczy, że ascendent nie jest stały, zmienia się on co dwie godziny, więc aby dokładnie określić swój ascendent, konieczne jest znać godzinę i miejsce urodzenia. Ascendent wpływa na to, jak odbieramy świat i jak prezentujemy się innym ludziom.

Ascendent w horoskopie – wpływ na nasze życie w zależności od znaku zodiaku

Dlaczego tak dużo mówi się o ascendentach? Otóż to, że znak zodiaku określa główny charakter człowieka, podczas gdy ascendent ukazuje jego powłokę zewnętrzną. To, jakie wrażenie wywołujemy na innych, może być często wynikiem naszego ascendentu. Na przykład, osoba posiadająca ascendent w raku może wydawać się delikatna i wrażliwa, ale jeśli ma ascendent w baranie, jej zewnętrzne cechy mogą być bardziej energiczne i pewne siebie. Dodatkowo, ascendent wpływa na nasze życie w różnych dziedzinach, takich jak kariera, związki i zdrowie. Może wpływać na to, jakie wyzwania stawiamy sobie w tych obszarach i jak efektywnie sobie radzimy. Znając swój ascendent, możemy lepiej zrozumieć swoje mocne strony i ograniczenia, co pozwoli nam podejmować lepsze decyzje i osiągnąć większy sukces.

Ascendent w astrologii – cechy charakteru wybranych ascendentów

Ascendent w byku –  taka osoba wymaga bezpieczeństwa. Nie odpuszcza, dopóki nie osiągnie stabilności duchowej i materialnej. Ta determinacja w jakiś sposób dezorientuje ludzi, ponieważ sprawiać może wrażenie upartego. Cechuje ją  wrażliwość i tolerancja wobec drugiego człowieka. Chętnie poznaje nowe osoby i lubi ich towarzystwo. Astrologiczną planetą rządzącą bykiem jest Wenus, która gwarantuje pozytywny nastrój.

Ascendent w pannie – inni postrzegają ją jako osobę z kompleksami lub poczuciem. niższości. Tymczasem może to być po prostu osoba pokorna, która nie marzy o byciu gwiazdą. Osoby z ascendentem w pannie mogą dla wielu wydawać się bardzo dokładne, a może nawet pedantyczne, ale to tylko pokazuje część ich natury. W środku ich osobowości kryje się wiele pięknych rzeczy.

Ascendent w wadze – robi świetne pierwsze wrażenie, ponieważ ma wspaniałą osobowość.  Jest osobą towarzyską i zawsze skłonną do kompromisów. Chociaż lubi dyskutować, często wycofuje się z rozmów, aby z nikim się nie kłócić.

Ascendent, a wygląd zewnętrzny

Ascendent w bliźniętach to osoba szczupła i wysoka, która bez przerwy się wierci i uwielbia aktywność fizyczną. Ma duże, bystre oczy oraz długie ręce. Ascendent w lwie to osoba wyróżniająca się mocną sylwetką, ma dużą głowę i najczęściej wyraziste, jasne włosy. Ascendent w wadze przypisuje się osobom, które mają wiele wdzięku, posiadają zgrabną sylwetkę i niewielki nos. Ascendent w skorpionie ma kwadratową twarz oraz wyjątkowo ciemne, gęste włosy, a czasem krzaczaste brwi. Ascendent w koziorożcu gwarantuje szczupłą sylwetkę i twarz z lekko wysuniętym podbródkiem oraz widocznymi kośćmi policzkowymi.

To tylko niektóre ze ascendentów, warto zapoznać się z pełną gamą dwunastu ascendentów w poszczególnych znakach i odkryć jaka jest nasza charakterystyka.

Obliczenie ascendentu – jak sprawdzić swój ascendent?

Wyliczenie swojego ascendentu może być fascynującą podróżą w głąb samego siebie. Może odkryć nieznane dotąd cechy twojej osobowości, które wpływają na to, jak jesteś postrzegany przez innych. Wyobraź sobie, że twój ascendent to klucz do zrozumienia siebie i swojego miejsca w świecie.

Aby móc obliczyć ascendent potrzebne są dwie rzeczy: data urodzenia oraz dokładna godzina narodzin. Następnie możesz skorzystać z różnych dostępnych narzędzi online lub skonsultować się z profesjonalnym astrologiem, który pomoże ci dokładnie określić twój ascendent. W internecie dostępne są również gotowe tabelki, z których stosunkowo łatwo można wyczytać swój znak.

Warto zauważyć, że ascendent nie jest jedynym czynnikiem, który wpływa na naszą osobowość i życie – nasz znak słoneczny, księżycowy i pozostałe planety również odgrywają ważną rolę. Jednak ascendent ma swoje własne unikalne znaczenie i może dostarczyć nam cennych wskazówek na temat naszego życiowego przeznaczenia i sposobu radzenia sobie z różnymi sytuacjami. Opłaca się poświęcić czas i energię na poznanie swojego ascendentu i zrozumienie, jak wpływa on na nasze życie.