Wiele osób nie są świadome tego, że istnieje więcej, niż jeden znak zodiaku. Zwykle kierują się horoskopami jedynie dla znaku Słońca, ewentualnie znają również swój znak Księżyca. Jednak czym jest ascendent i w jaki sposób wpływa na relacje z innymi? Jeśli szukasz odpowiedzi na pytanie „Jaki mam ascendent?” przeczytaj nasz artykuł!

Czym jest znak wschodzący i w jaki sposób wpływa na nasze relacje z innymi? 

Ascendent jest to znak, który jest przypisywany w momencie narodzin. Niesie informacje o tym, w jaki sposób możemy być postrzegani przez świat. Bez znajomości tego znaku, kosmogram nie jest dopełniony, brakuje w nim wielu informacji, które łączą wszystkie poszczególne elementy w całość. Znak wschodzący jest maską, którą najpierw widzą inni. Ascendent jest początkiem wykresu urodzeniowego, od którego zależy położenie poszczególnych domów. Jest uważany nawet za najważniejszy znak, ponad znakiem słonecznym i księżycowym. 

Jak obliczyć ascendent? 

Do obliczenia znaku wschodzącego należy wykazać się znajomością dokładnej godziny, daty oraz miejsca urodzenia. Są to informacje niezbędne podczas tworzenia kosmogramu. Żeby dowiedzieć się, jaki masz ascendent, najlepiej użyć dostępnych w sieci kalkulatorów, które dokładnie wyznaczą dla ciebie znak. Ważne, by podana godzina była dokładna, ponieważ znak wschodzący zmienia się co dwie godziny, a także może się różnić w zależności od miejsca urodzenia. Jeśli nie znasz swojej dokładnej godziny urodzenia, możesz wpisać godzinę 12:00 i porównać wynik ze swoimi cechami. 

Poznaj swój ascendent. Co oznacza znak wschodzący w poszczególnych znakach zodiaku

Cechy poszczególnych znaków zodiaku różnią się od siebie. Może również wyjaśnić, dlaczego inne osoby postrzegają cię inaczej, niż to, jak ci się wydaje. 

Ascendent w Baranie

Jest to emocjonalny znak, który głośno i wyraźnie zaznacza swoje zdanie. Osoba spod tego znaku wschodzącego jest prawdomówna i bezpośrednia, co może nie podobać się innym. Typ lidera, który nie lubi się podporządkowywać innym, woli wykonywać zadania na swój sposób. Jednak najlepiej radzi sobie w pracach samodzielnych, posiada duże pragnienie wolności. 

Ascendent w Byku 

Osoby spod znaku byka są towarzyskie i wrażliwe. Mają dużą potrzebę stabilizacji, do której nieustająco dążą, stąd wiele osób może pomyśleć, że są uparte. Nie lubią wychodzić poza swoją strefę komfortu, lubią sytuacje powtarzalne i czują się w nich pewnie. Przez to są nieelastyczni i nie lubią niespodzianek. Są to jednak osoby bardzo łagodne i pogodne, wokół których ludzie lubią przebywać. 

Ascendent w Bliźniętach 

Wschodzące Bliźnięta lubią być w centrum uwagi, są bardzo energiczne i wielozadaniowe. Są otwarte zarówno na nowe znajomości, jak i sytuacje, nie boją się podjąć wyzwania. Oczywiście jeśli uda się zdobyć ich zaangażowanie, ponieważ nie są skłonne do oddania się na rzecz idei innych. Często mają także problemy z podejmowaniem decyzji i odwlekają je w czasie. 

Ascendent w Raku

Osoby z ascendentem w Raku mają tendencję do zamykania się w sobie. Swoją bezpieczną, wewnętrzną przystań opuszczają jedynie przy osobach, które obdarzą zaufaniem. Są to niezwykle wrażliwi ludzie, którzy kochają przyrodę i są empatyczni wobec wszystkich form życia. Jednak cechuje ich również wrodzona ostrożność i nieufność wobec obcych, których nie znają wystarczająco dobrze. Otwarcie się na drugą osobę może zająć im dużo czasu, ale jest warte pracy. 

Ascendent w Lwie 

Znaki Lwa uwielbiają wyróżniać się z tłumu, który reaguje na nich z westchnieniem pełnym zachwytu. Chętnie włączają się w dyskusje, w których zawsze mają swoje zdanie. I uparcie go bronią. Są urodzonymi przywódcami, którzy szybko przejmują stery w każdej grupie. Pomimo tego, są typami samotnika, którzy mogą wydawać się zarozumiali i zbyt dramatyczni.

Ascendent w Pannie

Osoby ze znakiem wschodzącym w Pannie są bardzo skromne, a do tego pracowite i punktualne. Uwielbiają gromadzić wiedzę i analizować swoje otoczenie. Wszystkie te cechy tworzą idealnego pracownika dla wielu pracodawców. Są idealistami, co może stanowić zarówno zaletę, jak i wadę – nigdy nie oddadzą zadania, które nie jest zrobione na 100%, nawet jeśli to oznacza przesunięcie terminu. 

Ascendent w Wadze

Wschodzące Wagi dużą wagę przywiązują do przyjaznej atmosfery i dążą do pokoju. Dlatego też są ugodowe i łatwo z nimi pójść na kompromis. Lubią rozmawiać na przeróżne tematy, ale gdy pojawia się różnica zdań, najczęściej się wycofują. Są to osoby empatyczne, zwracające uwagę na szczegóły i chętnie dzielące się miłością, jednak to może prowadzić do ich zależności wobec innych. 

Ascendent w Skorpionie

Osoby z ascendentem  w znaku Skorpiona są postrzegane jako pełne tajemnic, przede wszystkim z powodu ich podejrzliwości wobec innych ludzi. Jednak gdy już się zdobędzie ich zaufanie, zmieniają się w osoby niezwykle lojalne, które będą zawsze stać po stronie swoich bliskich. Są również uważane za pomocne osoby, ale też zazdrosne. W sytuacjach, w których ktoś je zdradzi, stają się niezwykle mściwe. 

Ascendent w Strzelcu 

Astrologiczne Strzelce mają tendencje do tego, by ciągle być w ruchu. Nie lubią czekać, łatwo tracą cierpliwość i są niespokojne. Uwielbiają obrażać się w towarzystwie innych osób, są wobec nich otwarte i uśmiechnięte. Gdy wyczują, że druga osoba ma problem, najczęściej je wspierają i próbują podsunąć rozwiązania niekomfortowej sytuacji. 

Ascendent w Koziorożcu 

Osobowość Koziorożców można łatwo opisać słowami, że są twardo stąpające po ziemi. Nie lubią zmian i nieoczekiwanych planów, ich dzień jest zawsze doskonale zaplanowany. I bardzo nie lubią, gdy muszą zmieniać swoją rutynę. Są jednocześnie osobami empatycznymi, kochającymi pomagać innym, wspierając ich praktycznymi radami. 

Ascendent w Wodniku

Ten typ ascendentu często uważany jest za typ indywidualisty, przed którym inni mają respekt. Bardzo ceni swoją wolność i łatwo zaburzyć jest jego potrzebę samodzielności nawet przy niewielkiej kontroli. Są to osoby kreatywne, cechujące się nowatorskim myśleniem i niebanalnymi pomysłami. Jednak niezbyt tolerują zmiany, można go uznać również za wycofanego. 

Ascendent w Rybach

Osoby, które swój ascendent mają w znaku Ryb, najczęściej znajdują się pod wpływem swoich emocji. Są niezwykle empatyczne i wrażliwe, jednak często zdanie innych biorą zbyt mocno do siebie. Czyni je to niezdolne do przyjmowania krytyki, wolą żyć w swoim bezpiecznym, idealnym świecie. 

Wielki horoskop – odkryj swoje prawdziwe ja

Odkryj nieznane zakamarki Twojej duszy i sprawdź, jak Twoja data urodzenia wpłynęła na Twój charakter i cechy fizyczne z naszymi pozostałymi artykułami.