Ze znakami zodiaku jest tak, że większość z nas w nie nie wierzy. Nie chcemy mówić czy słusznie, czy nie, jednak należy zaznaczyć, że każdy z nas i tak swój własny zna. Są jednak osoby, które upatrują w swoim znaku wyjątkowych cech. Chcąc się dowiedzieć, jaki mam znak zodiaku, zapoznaj się z naszym tekstem, w którym wyjaśnimy wszystko!

Znaki zodiaku dla niektórych mają magiczne znaczenie. Postanowiliśmy przypomnieć wam, jakie są znaki zodiaku i dopasować poszczególny do was i dowiedzieć, co może przynieść wam przyszłość.

Jaki mam znak zodiaku? Jak to sprawdzić? Co mówi horoskop o dacie urodzin?

Znaki zodiaku to stałe znaki, które mają mieć wpływ na nasze życie. Jest to dość kontrowersyjne, ponieważ spora część osób jest przyzwyczajona do tego, że „każdy jest kowalem swojego losu”, a tutaj to trochę przeczy. Jeżeli chodzi o daty znaków to są one następujące:

 • 22 grudnia – 19 stycznia: Koziorożec
 • 20 stycznia – 18 lutego: Wodnik
 • 19 lutego – 20 marca: Ryby
 • 21 marca – 19 kwietnia: Baran
 • 20 kwietnia – 20 maja: Byk
 • 21 maja – 20 czerwca: Bliźnięta
 • 21 czerwca – 22 lipca: Rak
 • 23 lipca – 22 sierpnia: Lew
 • 23 sierpnia – 22 września: Panna
 • 23 września – 22 października: Waga
 • 23 października – 21 listopada: Skorpion
 • 22 listopada – 21 grudnia: Strzelec

Teraz łatwiej poznać jest swój znak zodiaku i wiedzieć, jakie mają cechy osoby spod znaku lwa czy inne. Znaki mają też na celu przypisać ludziom pewne cechy, bo jeden może być w tym czasie bardziej opiekuńczy, a jeszcze inny pracowity. Jest to swego rodzaju prognoza naszego postępowania, życia zawodowego, uczuciowego i ogólnych wydarzeń, które będą nas spotykać. Czasem jest tak, że znaki zodiaku pasują do siebie i tym samym łatwiej się spasować osobom do siebie. Nie ma co ukrywać, że jest grupa osób zwracających na to ogromną uwagę. Niektóre osoby mają rzekomo twardo stąpać po ziemi i w zależności od tego, jakim znakiem zodiaku się posługują, to mogą więcej czerpać z życia, czy mieć inne podejście do życia.

Co mówi horoskop? Jaka jest data urodzin w kontekście dopasowania znaków i charakterystyki znaków?

Weźmy dla przykładu barana, który wg horoskopu ma być urodzonym przywódcą. Jest to też osoba, która mieć ogromną ambicję, odwagę, życzliwość i przedsiębiorczość. Baran w miłości ma być osobą czułą, mającą mieć skłonności do flirtu, a zarazem przyciągającą charyzmę, maniery i poczucie humoru. Jako że dopasowanie znaków jest istotne, to w tym przypadku osoby spod tego znaku zodiaku stworzą dobrą relację z wagą i strzelcem.

Charakterystyka znaków może mieć spore znaczenie, to gwiazdozbiór w przypadku byka mówi o pragmatycznym podejściu do życia, które najbardziej czuje się dobrze, gdy jest stabilnie i do tego dąży za wszelką cenę. Osoby urodzone w znaku byka niekoniecznie dają dużo swobody i wolności. Najbardziej do siebie pasują te osoby, które są bykiem oraz panną i koziorożcem.

Astrologia w przypadku bliźniąt mówi, że są to osoby o zodiakalnym żywiole, które są zdecydowane, towarzyskie i pomysłowe. Mają sporo uroku osobistego i przypisuje się im rolę śmieszków, osób kochających gawędzenie i mających pogodny nastrój. Warto wiedzieć, że osoby spod znaku bliźniąt są kochliwe i dla miłości zrobią wszystko.

Warto dowiedzieć się więcej, co może czekać osoby spod znaku strzelca, koziorożca, lwa i pozostałych znaków. 12 znaków zodiaku to zestaw pewnych cech, które można odbierać dwojako, jednak warto dokładnie to sprawdzić, nawet niekoniecznie w to wierząc, ale mając do tego zdrowe podejście. Dobrym rozwiązaniem będzie newsletter zawierający m.in. prognozę na najbliższe miesiące.

Czy data urodzenia to prawdziwy znak zodiaku? Jak sprawdzić, czy astrologia mówi prawdę? Lew, panna, wodnik, waga – czy daty znaków to prawda? 

Znaki zodiaku to dla sporej części, szczególnie wierzących osób kompletny zabobon. Nie ma co się temu dziwić, ponieważ one upatrują swojego szczęścia w Opatrzności, a nie w tym, że posiadanie znaku lwa może oznaczać np. niezależność czy bycie zmiennym, sumiennym czy ognistym. Każdy ma takie cechy charakteru, jakie sobie wypracował, a nie zostało mu to dane „w gwiazdach”.

Zawsze można powiedzieć, że nie przyjmuję do wiadomości czegoś takiego, jak horoskop i nie ma w tym nic złego. Czasem wiele osób śmieje się z horoskopów i tylko dla czystej zabawy i rywalizacji porównują to, co może ich spotkać w najbliższym czasie. Na pewno do horoskopów trzeba podchodzić ostrożnie, bo różne osoby za nie odpowiadają. To jest ta druga strona medalu, bo najlepiej czujemy się wtedy, gdy mamy 100% odpowiedzialności za nasze życie. Niekoniecznie trzeba poznać swój znak, żeby mieć konkretne cechy. Zresztą, co by było, gdyby okazało się, że nie możemy się zakochać bądź utrzymać relacji, bo ktoś nam to „przepowiedział” w kartach i znaki zodiaku odpowiadają nam tylko i wyłącznie źle? Zauważcie, że intuicja może być istotniejsza, a nasz upór w dążeniu do celu będzie ważniejszy niż karty.