Kiedy mówimy o znaku zodiaku, często mamy na myśli takie symbole jak np. lew, panna czy bliźnięta. Od lat przyjmuje się, że znaki te w największym stopniu odzwierciedlają naszą osobowość i charakter. Kto wie, być może w rzeczywistości tak właśnie jest? Tak czy inaczej, ważny jest również tzw. księżycowy znak zodiaku, który odnosi się do położenia księżyca w momencie naszych narodzin. Zastanawiasz się: Jaki mam znak zodiaku w księżycu? – dowiedz się Księżyc to kolejne ciało niebieskie, o którym zwykło się myśleć, że symbolizuje nasze emocje oraz stosunek do życia.

Księżycowy znak zodiaku — co może nam powiedzieć nam księżycowy znak zodiaku?

Z punktu widzenia numerologii księżyc niejako „podróżuje” przez wszystkie znaki zodiaku. Zmiana  jednego znaku zodiaku na inny następuje co około 28 dni.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się tego, jaki jest Twój znak zodiaku w księżycu, musisz znać dokładną datę i godzinę, a także miejsce swoich narodzin. Taki stan rzeczy wynika z prostej przyczyny: astrologia to nauka, która opiera się na dokładnych obliczeniach i ustalaniu pozycji zajmowanych przez poszczególne ciała niebieskie, w tym księżyca, w momencie narodzin.

Księżyc to ciało niebieskie, które w horoskopie urodzeniowym odgrywa kluczową rolę z punktu widzenia znaku zodiaku.

Przykładowo, osoba, która ma znak zodiaku 'baran’, ma tendencję do tego, by być kimś pełnym energii i entuzjazmu. Zazwyczaj są to takie osoby, które z łatwością podejmują działania, czy to w pracy, czy też w życiu prywatnym. Z kolei wodnik ma tendencję do tego, by być osobą niezależną i oryginalną. Wodniki to zwykle osoby o ekstrawertycznej osobowości, które mają silną potrzebę kontaktu z otoczeniem.

Możemy w ten sposób opisać wszystkie dwanaście znaków zodiaku… ale nie chcemy cię zanudzać. Numerologia to niezmiernie interesująca dziedzina, ale ciebie interesuje przecież ten jeden konkretny znak zodiaku.

Znak księżycowy w horoskopie. Księżyc w wodniku, księżyc w skorpionie i nie tylko

W astrologii oraz numerologii księżyc poprzez konkretny znak zodiaku określa nasze wewnętrzne:

  • pragnienia,
  • potrzeby,
  • instynkty.

Z kolei osoby, których znakiem zodiaku jest według księżyca skorpion, często silnie przeżywają emocje… a przy okazji mogą poszczycić się bardzo dobrą intuicją. Ryby z kolei bywają bardzo wrażliwe i empatyczne, łatwo wchodzą w zażyłe relacje emocjonalne z innymi.

Tak czy inaczej, warto zdawać sobie sprawę z tego, że wiedza o położeniu księżyca w momencie naszych narodzin pomaga:

  • zrozumieć własne potrzeby,
  • lepiej poznać siebie,
  • dążyć do harmonii wewnętrznej.

Jak sprawdzić swój księżyc w horoskopie urodzeniowym?

Chcesz wiedzieć, jaki masz znak zodiaku zgodnie z pozycją księżyca, którą to ciało niebieskie zajmowało w dniu Twoich narodzin? Nic prostszego! Wystarczy skorzystać z internetowego kalkulatora, których dostępnych jest mnóstwo. Jeśli znasz swój znak słoneczny, czyli podstawowy znak zodiaku, a także ascendent, czyli znak wschodzący, to pora odkryć znak księżycowy. Wystarczy w wybranym kalkulatorze wpisać datę, miejsce i dokładną godzinę urodzenia, a następnie odczytać wynik.

Znak Słońca, nasz ascendent i znak Księżyca to astrologiczna „święta” trójca. Dzięki nim możemy się zagłębić w różne aspekty naszej osobowości i naszego bytu. Wszystkie uzupełniają się nawzajem dając nam pełny obraz naszych wrodzonych cech, umiejętności i predyspozycji. Znak księżycowy oświetla aspekty naszej osobowości, które nie są widoczne na pierwszy rzut oka i są osadzone w naszej podświadomości.

Księżyc w znakach zodiaku. Dlaczego warto znać swój znak zodiaku w księżycu? Podsumowanie

Jak już wiesz, w astrologii wszystkie znaki zodiaku mają swoje unikalne cechy. Położenie księżyca w horoskopie urodzeniowym to informacja, którą często poddaje się interpretacji. Jeśli jesteś ciekawy/a tego, do jakiego znaku zodiaku zostałeś przypisany, w naszym tekście znajdziesz niezbędne informacje. Pomoże Ci to poznać samego siebie.

Sprawdź swój znak zodiaku księżycowego, ponieważ pozwoli Ci to poznać swoją osobowość, potrzeby i dążenia!