Każdy znak zodiaku ma przypisane sobie poszczególne kamienie szlachetne, które wzmacniają ich pozytywne cechy charakteru lub pomagają walczyć z tymi problematycznymi. Każdy z nich jest wyjątkowy, jednak to, który wybierzesz, zależy tylko od Ciebie – my możemy jedynie podpowiedzieć, które mogą działać na Twoją korzyść. Jakie kamienie dla znaków zodiaku? Jakie dla Ciebie? Sprawdź!

Kamienie dla znaków zodiaku – czemu są wyjątkowe? 

Kamienie szlachetne mają szczególne właściwości, wpływające zarówno na zdrowie fizyczne i psychiczne. Pomagają przetrwać ciężkie chwile, znaleźć w życiu cel czy pobudzają pozytywne cechy charakteru. Minerały zapewniają również ochronę przed atakami mentalnymi. Jednak ważny jest wybór odpowiedniego kamienia, a w tym warto kierować się cechami charakteru przypisanymi przez znak zodiaku. 

Amulety dla znaków zodiaku – krótki przewodnik 

Każdy znak zodiaku ma przypisane dla siebie kamienie szlachetne o różnorodnym zastosowaniu. Najczęściej są powiązane z tym, czego dany znak najbardziej potrzebuje w życiu, ale również uwydatniają pozytywne cechy charakteru. 

Baran – ametyst, diament, hematyt, jaspis, rubin, turmalin czerwony

Dla zodiakalnego Barana najlepsze będą minerały, które wspomagają powrót do emocjonalnej równowagi oraz napełniają duszę spokojem. Są to również niezwykle silne kamienie ochronne, które wspomagają obronę przed atakami natury duchowej, na które osoby z ognistym temperamentem mogą być narażone. Kamienie szlachetne pomagają również przetrwać trudne sytuacje i nie tracić nadziei.

Byk – agat, awenturyn, cytryn, kwarc różowy, malachit, szmaragd, turkus 

Kamienie dla Byka pomagają mu zachować uczciwość i chronią przed natarczywymi myślami. Chronią również przed zazdrością, pomagają zachować cierpliwość, a także przekonują do zaufania innym. 

Bliźnięta – agat mszysty, akwamaryn, bursztyn, kalcyt złoty, karneol, kryształ górski, tygrysie oko

Osoby spod tego znaku mają tendencję do odpływania w swój świat fantazji. Te kamienie szlachetne pomagają im zejść na ziemię i działają uspokajająco. Chronią przed złymi siłami i nadmiernym stresem, na który mogą być narażone, a także wspierają w dążeniu do celu. Pomagają pokonać przeciwności losu. 

Rak – awenturyn, chryzolit, jadeit, kamień księżycowy, koral, opal, perła 

Raki są emocjonalne i często zbyt mocno rozmyślają albo nad  przeszłością, albo nad przyszłością. Te kamienie pozwalają na skierowaniu myśli na świat obecny, a także pomagają im w poradzeniu sobie z nadmiarem emocji. Wspomagają przy zmianach, jak i również chronią przed nieuczciwymi ludźmi.

Lew – bawole oko, bursztyn, cyrkon, granat, rubin, topaz złoty 

Lew z natury jest kreatywny, ale te minerały dodatkowo pobudzają jego wyobraźnię. Pomagają poskromić iście ognisty charakter i pomagają w dążeniu do doskonałości. Wspomagają powrót do równowagi po ciężkich rozmowach lub problemach. 

Panna – ametyst, cytryn, jaspis, lazuryt, sokole oko, szafir

Zodiakalne Panny mają tendencję do nadmiernego rozmyślania oraz zabójczego perfekcjonizmu. Wymienione kamienie szlachetne pomagają uspokoić galopujące myśli, a także pomagają otworzyć umysł na nowe rozwiązania trudnych problemów. 

Waga – akwamaryn, koral, lazuryt, perła, turmalin różowy 

Kamienie szlachetne dla Wagi skupiają się wokół ochrony umysłu przed atakami mentalnymi. Wspomagają także kreatywne podejście do życia oraz zachowanie harmonii. Chronią przed złym okiem i urokami.

Skorpion – agat, ametyst, koral różowy, obsydian, opal czarny, turmalin czarny i czerwony 

Dla Skorpiona perfekcyjne są kamienie, które cechują się właściwościami uspokajającymi. Idealnie, by dodatkowo wspierały tolerancję, zdolność wybaczania i wyciągania wniosków. Są to również niezwykle silne kamienie ochronne, które odpierają ataki duchowe i przyjmują na siebie ich złą moc. 

Strzelec – awenturyn zielony, lazuryt, obsydian, opal, szafir, topaz błękitny, turkmenit

Kamienie wspierające optymistyczne podejście do życia Strzelców są dla nich idealnym wyborem. Dodatkowo pomagają zachować porządek w życiu i wspierają dążenie do celu pomimo trudności. Odprężają oraz dają wiele wewnętrznego spokoju. 

Koziorożec – diament, kamień księżycowy, kryształ górski, kwarc dymny, malachit, onyks

Kamienie dla tego znaku zodiaku pomagają w zachowaniu równowagi pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym. Wspierają regenerację organizmu i powrót do duchowej równowagi. Pomagają w wyznaczaniu kolejnych celów, kierując myśli Koziorożca na jeden tor. Dzięki temu, może odzyskać sens życia. 

Wodnik – akwamaryn, fluoryt, granat, opal, sokole oko, szafir, topaz błękitny 

Wodniki mają skłonności do kumulowania w sobie negatywnych myśli, które mogą być uwolnione dzięki tym kamieniom. Powinny również skupić się na ochronie swojej kreatywności przed niepowodzeniami. Minerały pozwalają także na pobudzenie wyobraźni i skupienie się na życiowym celu. 

Ryby – fluoryt fioletowy, ametyst, jadeit, kuncyt, perła, sardonyks, szafir 

Wrażliwość Ryb należy chronić, stąd warto, by zaopatrzyły się w kamienie ochronne. Dodatkowo mają właściwości uspokajające, wspomagają powrót do emocjonalnej równowagi. Łagodzą negatywne emocje i pozwalają dojść do głosu tym pozytywnym. Pomagają im również uwierzyć we własne możliwości. 

Jakie kamienie dla znaków zodiaku? Kamienie szlachetne i półszlachetne – szczęśliwe kamienie dla ciebie!

Zatem jaki kamień najlepiej pasuje dla Twojego znaku zodiaku? teraz już wiesz i możesz wspierać się ta wiedzą na codzień, by łatwiej i przyjemniej realizować swoje plany i marzenia, zwłaszcza te noworoczne. Powodzenia!