Warto podkreślić, że ezoteryka to obszar duchowy, często używający pojęcia żywiołów do zrozumienia pracy nad energią rzeczywistości  oraz ducha. Poniżej przedstawiamy żywioły świata wpływające na każdy ze znaków zodiaku.

  • Ziemia, kojarzona jest z stabilnością, ugruntowaniem, oraz z silnymi fundamentami. W ezoteryce, żywioł ten jest symbolem fizycznej rzeczywistości, obfitości, oraz materializmu. Pracują z energią ziemi, można koncentrować się na zbudowaniu przede wszystkich mocnych podstaw, oraz rozwijaniu bezpieczeństwa, oraz ugruntowaniem duchowym. Ziemia to żywioł przypisany do znaków zodiaku – Byk, Panna, Koziorożec.
  • Woda, przedstawiona jest jako żywioł emocji, płynności, oraz intuicji. W sferze ezoterycznej symbolizuje transformowanie oraz zmieniające się cykle życia. Warto wiedzieć, że pracując z tym żywiołem, możesz zgłębiać swoje emocje, intuicję oraz przechodzić transformację duchową. Żywioł wody przypisany jest takim znakom zodiaku jak – Rak, Skorpion, Ryby.
  • Powietrze, jako żywioł kojarzone jest z myśleniem, wolnością, oraz komunikacją. Również symbolizuje ewolucję oraz rozwój umysłu. Pracując z nim, możesz rozwijać umiejętności oczyszczania umysłu, poszerzania horyzontu oraz nauczyć się jak odpowiednio wyrażać siebie. Żywioł ten służy głównie takim znakom zodiaku jak – Bliźnięta, Waga, Wodnik.
  • Ogień jako żywioł odpowiada za odpowiedni poziom pasji oraz również wcześniej opisanej transformacji. W sferze ezoterycznej symbolizuje wzrost duchowy. Pracując z tym żywiołem wzmacniać możemy pasję, motywację, a tym samym odwagę. Symbol ten przypisany jest do takich znaków zodiaku jak – Baran, Lew, Strzelec.

Żywioł Ziemi – główne cechy żywiołu znaków Byk, Panna, Koziorożec

Główne cechy żywiołu ugruntowanie oraz stabilność, które związane są ze stabilnymi fundamentami oraz obfitością. Rzeczywiście związany jest z materią oraz wszystkim tym co jest trwałe i stabilne. Kolejną cechą tego żywiołu jest związanie z obfitością i plonami. W związku z powyższym żywioł związany jest z życiem oraz rolnictwem. W ezoteryce żywioł ten może symbolizować miłość, dostatek finansowy, zdrowie i duchowe bogactwo. W wielu tradycjach ezoterycznych, praktykujący wykorzystują żywioł ziemi w rytuałach, medytacjach i innych praktykach duchowych w celu osiągnięcia równowagi, harmonii i rozwoju duchowego. Pracując z tym żywiołem, można zdobywać mądrość związaną z materią i życiem na ziemi oraz rozwijać poczucie stabilności i obfitości.

Żywioł Wody i jego związek z astrologicznymi znakami zodiaku Rak, Skorpion, Ryby

Żywioł Wody jest jednym z czterech podstawowych żywiołów, który kojarzy został z emocjami i intuicją. Ponadto kojarzy się z transformacją i płynnością. Związany jest z głębokimi aspektami życia duchowego i emocjonalnego. Żywioł ten występuje w wielu tradycjach ezoterycznych na przestrzeni stuleci. Praktykowany jest w medytacjach oraz różnorodnych praktykach duchowych celem zgłębienia emocji, pracowania nad rozwojem, czy rozwijania intuicji.

Żywioł Powietrza to żywioł znaków zodiaku Bliźnięta, Waga, Wodnik

Powietrze jako żywioł w ezoteryce jest kojarzy z myśleniem, komunikacją, duchową ewolucją oraz wolnością. To żywioł związany przede wszystkim z aspektami umysłowymi i duchowymi. Jak żywioł wody, podobnie jest wykorzystywany w medytacjach, rytuałach oraz innych praktykach duchowych. W ten sposób rozwinąć można umiejętności komunikacyjne oraz samoświadomość. Dzięki temu żywiołowi osiągasz większą klarowność myśli i zdolność przede wszystkim do wyrażania siebie.

Żywioł Ognia – w astrologii przypisany do znaków Baran, Lew, Strzelec

Ogień jako żywioł jest jednym z czterech składowych całości. Często kojarzony jest z energią, pasją czy transformacją. Pracując z tym żywiołem często skupić się można na rozumieniu swojej witalności, odwagi, pasji, czy na samym duchowym rozwoju. Ogień używany jest w medytacjach i praktykach duchowych, aby móc osiągnąć większą moc i odwagę do działania.

Każdy z nas jest inny, tak samo jak moc żywiołów nas otaczających. Dlatego też, każdy z żywiołów rezonuje z wyżej dopasowanymi znakami zodiaku. Nie bez powodu, ponieważ każdy znak zodiaku ma swoje mocne jak i słabe punkty. Dzięki mocy żywiołów, można pracować nad usystematyzowaniem priorytetów oraz na wzniesieniu na wyższe wibracje naszych cech, czy też możliwości. Nie ma jednego żywiołu, który będzie świetnie pasował i rezonował z każdym znakiem zodiaku, dlatego warto wiedzieć, z którym z nich współpracować powinniśmy w zasadzie na naturalnie dopasowanej synchronizacji w sferze ezoteryki.