Każdy, kto marzy o tym, by znaleźć szczęście w miłości, mieć życie pełne pasji i nie popełnić błędu, poszukując swej drugiej połówki, powinien zainteresować się astrologią. Jakie znaki zodiaku do siebie pasują?

Cóż, nie ma jednoznacznej opinii, jakie znaki zodiaku są dla siebie stworzone i które znaki zodiaku pasują do siebie najbardziej, nawet wśród astrologów. Każdy horoskop partnerski zawiera jednak ziarno prawdy, warto więc poszerzyć swoją wiedzę i zapoznać się z informacjami o znakach ziemi, powietrza, wody i ognia.

Czym są znaki zodiaku?

Zodiak to krąg, pas na sferze niebieskiej podzielony na 12 części,  dwanaście gwiazdozbiorów zodiakalnych odpowiadających astrologicznym znakom zodiaku. Znak zodiaku każdego człowieka pozostaje w zależności od daty urodzenia. W znak Wodnika słońce wstępuje 20 stycznia i przebywa w nim do 18 lutego. Później następuje znak Ryb. W chwili równonocy wiosennej, 20 marca, słońce wchodzi w znak Barana. Kolejne wiosenne znaki to Byk i Bliźnięta. Zodiakalny Rak rozpoczyna się 21 czerwca wraz z przesileniem letnim. Potem następują po sobie Lew, Panna, wreszcie, w momencie równonocy jesiennej, Waga. Skorpion i Strzelec to znaki jesieni. Ostatni, Koziorożec, rozpoczyna się w momencie przesilenia zimowego, 21 grudnia.

Dlaczego warto sprawdzić, jakie znaki zodiaku pasują do siebie?

Astrologia to nauka o gwiazdach, próba przewidywania przyszłości na podstawie położenia ciał niebieskich. Każdy człowiek interesujący się astrologią stawia sobie pytanie o dopasowanie znaków zodiaku. Marząc o tym, by stworzyć udany związek emocjonalny czy miłosny z drugim człowiekiem, warto zainteresować się, spod jakiego znaku zodiaku jest ewentualny partner. Kompatybilność znaków zodiaku, jak twierdzą astrolodzy, nie pozostaje bez znaczenia dla stworzenia szczęśliwego związku.

Jakie znaki zodiaku pasją do siebie najbardziej? Sześć par o najsilniejszym dopasowaniu.

Istnieje sześć par znaków, tworzących najsilniejsze astrologiczne duety. Są to: Baran i Bliźnięta, Rak i Byk, Lew oraz Waga, Koziorożec i Panna, Skorpion i Ryby, a także Strzelec i Wodnik.

Bliźnięta to najlepszy znak zodiaku dla Barana. Ludzie spod obu tych znaków są prawdziwymi poszukiwaczami przygód, kochają odkrywać nowości, nie cierpią nudy. Ta para pełna będzie radości życia i ma szansę stworzyć niepowtarzalny związek, wszak to zapisane w gwiazdach!

A jaki znak zodiaku pasuje do Raka? Niewątpliwie Byk.  Byk i Rak to znaki o podobnych poziomach namiętności, mają największe szanse na udane życie miłosne. Osoby spod znaku Raka cenią czułość, chcą czuć się w związku bezpiecznie, a Byk potrafi im to zapewnić.

Kogo powinny szukać osoby spod znaku Lwa? Najbardziej pasują do Lwów Wagi, które potrafią docenić siłę i witalność Lwa. Ich charaktery różnią się, Waga to osoba o dobrym smaku i dużym poczuciu życzliwości, brakuje jej uporu i siły Lwa, ale przecież przeciwieństwa się przyciągają.

Znakami, które rozumieją się bez słów, wydają się być Koziorożec i Panna. To związek oparty z jednej strony na porozumieniu intelektualnym i umiłowaniu piękna, z drugiej zaś te dwa znaki razem tworzą namiętną parę, potrafiącą zbudować i ochronić przed światem swoją miłość.

Pewne znaki zodiaku, na pozór zupełnie różne, także potrafią stworzyć kompatybilny związek. Mowa tu o Skorpionie i Rybach. Skorpion jest gwałtowny i wybuchowy, cechuje go niezależność i umiłowanie wolności, a jednak osoby urodzone pod znakiem Ryb do niego pasują i tworzą razem związek zapewniający stabilność i gorące uczucie.

Jeśli znaki zodiaku do siebie pasują, ich wędrówka przez życie musi być udana. Tak jest z Wodnikiem i Strzelcem. Oba znaki posiadają bogatą wyobraźnię, potrafią się dogadywać i zrozumieć siebie nawzajem.

Podział znaków zodiaku.

Znaki zodiaku dzielimy na cztery grupy: znaki ziemi, znaki ognia, powietrza i znaki wodne. Żywioły mówią wiele o charakterze osób spod poszczególnych znaków.

Znaki ognia

Ogniste znaki to Baran, Strzelec i Lew. Są to osoby pewne siebie, odważne, nie bojące się wyzwań. Lew czy Strzelec zapewni partnerowi ciekawe, pełne przygód życie.

Znaki wodne

Grupę znaków wodnych stanowią  kolejne trzy znaki zodiaku: Rak, Skorpion i Ryby. To przyjazne znaki zodiaku, pełne empatii i wrażliwości wobec swojego partnera.

Znaki ziemi

Znaki ziemi, Byk, Koziorożec i Panna. Między osobami spod tych znaków istnieje porozumienie i chęć stworzenia stabilnego związku.

Znaki powietrza

Znaki powietrza to Wodnik, Waga i Bliźnięta. Idealnie do siebie pasują. Racjonalność, ale i pomysłowość, intelekt, ale i komunikatywność. Waga i Wodnik, Bliźnięta i Wodnik, Waga i Bliźnięta – każda konfiguracja się sprawdzi. Te 3 znaki zodiaku idealnie pasują też do znaków ziemi, horoskop miłosny nie zawsze sprzyja jednak połączeniu znaku powietrza z Rybami bądź innymi znakami wodnymi.

Czym jest retrogradacja Merkurego?

To zjawisko astrologiczne. Planeta jest w ruchu wstecznym, porusza się wokół Słońca wolniej niż Ziemia, a z reguły jest odwrotnie. Może to wywoływać chaos, mający wpływ na ludzkie nastroje i działania. Ostatnia retrogradacja Merkurego przypadająca na rok 2023 rozpoczęła się 13 grudnia, zakończy 1 stycznia. Ponoć nawet osoby spod znaków zodiaku, które najbardziej do siebie pasują, mogą mieć w tym okresie problemy z komunikacją. Wszystkie 12 znaków narażone są na bóle głowy, odczucie niepokoju i lęku. Niestety, bywa tak, nawet jeśli partner jest naszą bratnią duszą i jesteśmy spod znaków zodiaku najlepiej dopasowanych do siebie. Na szczęście niedługo sytuacja wróci do normy.