Warto wspomnieć już na wstępie artykułu, że wybór kamieni szlachetnych i półszlachetnych z których tworzona jest biżuteria jest olbrzymi. Jak wybrać swój kamień? Kamień zodiakalny może być pod postacią takich minerałów jak jaspis, agat, kwarc różowy, opal, lapis lazuli, turmalin, cytryn, topaz, ametyst, granat, turkus, awenturyn. Dodatkowo wyróżnić można tygrysie oko wyjątkowe w swej strukturze, szmaragd, czy akwamaryn. Jak zatem sprawdzić, który kamień zodiakalny przyniesie Ci pozytywną energię lub równowagę emocjonalną? Od którego będzie zależało Twoje dobre samopoczucie?

Znak zodiaku, a kamienie szlachetne. Jak dobrać moc kamieni?

Jak wspomniano z wielu różnych kamieni oraz minerałów warto wiedzieć, który dokładnie przepisany jest do Ciebie? Tutaj jest wiele możliwości związanych z przypisaniem kamienia do swoich potrzeb. Wielokrotnie kamień przypisany zostaje do znaku zodiaku lub też wybierany jest jako kamień urodzinowy. Dobrze dobrane kamienie naturalne przenoszą radość i spokój. Dziś możesz wybrać kolczyki z kamieniami szlachetnymi, które przyniosą właściwości łagodzące. Jednak mimo wszystko musisz znać właściwości kamienia. Minerał może być kamieniem ochronnym lub przynosić harmonię i równowagę.  Warto wiedzieć, że jeśli wybierasz kamień szlachetny dla osób urodzonych pod znakiem zodiaku Raka, powinieneś wziąć pod uwagę rubin. Z kolei Lwom i Baranom przyniesienie równowagi i harmonii gwarantuje diament. Przykładowo dla Wodnika nie jedynym kamieniem szlachetnym, ale bardzo pomocnym okaże się szafir. Nie ma jednego rodzaju kamieni szlachetnych związanych ze wszystkimi znakami zodiaku. Pomimo to są one czymś więcej niż tylko ładnymi zawieszkami na naszej biżuterii. Jeśli chcesz komuś wręczyć prezent, weź pod uwagę jaki jest znak astrologiczny danej osoby, a dzięki temu dobierzesz idealne minerały, które pomogą im zachować spokój oraz takie które, przynoszą korzyści umysłowi i ciału. Istotnie ważne jest dopasować kamień do noszącej go osoby.

Kamienie naturalne – jaki inaczej sprawdzić lub przypisać kamień do osoby?

Warto wiedzieć, że oprócz dopasowania kamieni do znaków zodiaków, można również wybrać je na podstawie magicznych właściwości liczb. Fani tego rozwiązania zalecają użycie cyfr od 1 do 9 lub liczb od 11 do 22. Może zdarzyć się tak, że kamień zodiakalny, będzie taki sam jak kamień przypisany do numerologicznych przesłanek. Magia kamieni dotyczy takich kamieni jak:

– kwarc dymny

– malachit

– cytryn

– topaz

– szmaragd

– kryształ górski

– tygrysie oko

– kwarc różowy

– turmalin

Wiele z wyżej wymienionych minerałów ma właściwości lecznicze lub właściwości ochronne. Inne pomagają w rozwoju. Dodatkowo kamienie pomagają utrzymywać równowagę w siedmiu czakrach naszego ciała. Dla wyjaśnienia czakry to centra energetyczne w naszym ciele, w których to dochodzi do wibracji określonych częstotliwości. Poszczególne czakry mają za zadanie dbać o określone aspekty emocji oraz równowagę w naszym ciele. Jeśli dobierzemy kamienie na podstawie czakr, samo noszenie kamienia pomoże wzmocnić i harmonizować energię.

Wybór kamienia w sposób intuicyjny

Czasami jednak bywa tak, że to kamień wybiera nas nie my kamień. Mowa tu o sytuacji, kiedy tak bardzo wpada nam w oko jeden konkretny minerał, że po prostu nie sprawdzając jego właściwości, kupujemy go. W tym momencie dochodzi do zaufania między nami a naszą intuicją. Dzięki niej dochodzimy do swojej wewnętrznej mądrości oraz łączymy się z podświadomością, w związku z tym wybór kamienia jest czymś więcej jak dopasowaniem go do ram. Głos pochodzący z naszego ciała najczęściej jest najlepszym drogowskazem do tego, co naprawdę jest nam potrzebne oraz czego brak. W związku z tym wiedz, że jeśli przeglądając sklep internetowy, spodoba ci się jeden konkretny minerał, przedstawiony na zdjęciach, po prostu zaufaj sobie. Popatrz na jego strukturę, kolor, kształt, oraz blask. Co widzisz? Może kojarzysz ten kamień z jakimś doświadczeniem lub masz miłe wspomnienia? Pamiętaj, że jeśli zdarza ci się być zrelaksowanym, odprężonym podczas wyboru kamienia, to decyzja jest jedna. W ten sposób wiesz, że kamień rezonuje z twoim wewnętrznym ja, oraz z twoją osobowością. Twoje uczucia są twoim sterem. Zaufaj sobie.  Prawdopodobnie czując ciepło, jesteś na właściwej drodze, ku podjęciu właściwej decyzji.

Mimo wszystko poświęć parę dni na wsłuchanie się czego naprawdę potrzebujesz. Oceń jak się czujesz patrząc na kamienie jakie masz przed sobą, a to pozwoli ci wybrać kamień odpowiedni dla ciebie. Z drugiej strony, jeśli czujesz dyskomfort, odejdź od tego rozwiązania. Intuicja nigdy się nie myli, daj sobie czas, a właściwy kamień wybierze cię sam.