Faza księżyca ma niebagatelne znaczenie dla podejmowanych decyzji, a także naszego samopoczucia. Warto wiedzieć, że każdy znak zodiaku jest wyjątkowy i to on mają wpływ na emocje a także podejmowane wybory życiowe. Z kolei księżyc wypływa na sposób podejmowanych decyzji. Dlatego od faz księżyca zależy sposób podejmowania decyzji. Jak można zauważyć astrologia ma ogromny wpływ na nasze życie i sytuacje, które się pojawiają.

Wyróżniamy 12 znaków zodiaku: wodnik, skorpion, bliźnięta, rak, ryby, wodnik, byk, baran, koziorożec, ryby, panna, strzelec.

Czym są fazy księżyca? Pełnia, kwadra i nów księżyca

Jeżeli chcemy zrozumieć fazy księżyca na początku należy wspomnieć, że księżyc porusza się wokół Ziemi, dlatego można go zaobserwować w różnych fazach oświetlenia. Księżyc nie świeci własnym światłem tylko odbitym przez największą gwiazdę, czyli Słońce. W zależności od tego w jaki sposób Ziemia, Księżyc oraz Słońce położone są względem siebie to wypływa na oświetlaną część Księżyca.

Warto wiedzieć, że fazy Księżyca występują kolejno po sobie, co około siedem dób. Z kolei cykl księżyca trwa około 29,5 dnia – tyle zajmuje mu okrążenie Ziemi.

Pełnia księżyca, nów – czym są? Jak fazy księżyca wpływają na życie?

Wyróżniamy cztery podstawowe fazy Księżyca. Pierwszą z nich jest nów Księżyca, wtedy Księżyc jest zupełnie niewidoczny. Drugą fazą Księżyca jest pierwsza kwadra. W tej fazie Księżyca widzimy połowę tarczy Księżyca. Widoczna jest jego prawa cześć. W tej fazie Księżyc zaczyna dążyć do pełni. Trzecia faza księżyca w momencie kiedy jest on dostrzegalny w całości. Ten stan nazywamy pełnią Księżyca. Czwartą fazą Księżyca jest ostatnia kwadra, wtedy Księżyc zaczyna zanikać. W tym momencie Ziemia, Słońce oraz Księżyc znajdują się w takim momencie, ze tworzą ze sobą prosty kąt, dlatego na północnej półkuli dostrzegalna jest lewa strona Księżyca.

Ciekawostką jest także fakt, że na półkuli południowej fazy Księżyca dostrzegamy odwrotnie niż na północnej półkuli. Ma to związek z oświetleniem przez Słońce połowy powierzchni Księżyca. Fazy, które są dostrzegane przez obserwatora są wynikiem różnych kątów padania światła na oświetlonej części Księżyca.

Kiedy przypada pełnia Księżyca w grudniu 2023? Kalendarz Księżycowy

Jeśli chodzi o fazę Księżyca w 2023 roku, a dokładnie w grudniu należy zwrócić uwagę, że trzecia kwadra przypada na 5 grudnia, z kolei nów Księżyca został wyznaczony na 13 grudnia 2023. To moment, w którym na niebie dostrzegalny jest bardzo cieniutki zarys Księżyca w nowiu. Słońce wtedy zagaszcza w znaku Strzelca. Jest to dobry czas dla uczuć oraz emocji, które zostaną ustabilizowane. To także idealny moment na domknięcie ważnych spraw. Pierwsza kwadra Księżyca, w której Księżyc, Ziemia, Słońca tworzą ze sobą kąt prosty i przypada na 19 grudnia 2023. W tym momencie dla ziemian dostrzegana jest tylko wschodnia część tarczy Księżyca. W astronomii wyróżnia się również pełnię Księżyca. Jest to moment, w którym Księżyc jest całkowicie widoczny i ten czas przypadł na 27 grudnia 2023.

Faza księżyca a znak zodiaku – astrologia i wpływ księżyca na życie

Księżyc odgrywa niezwykle istotne znaczenie w życiu każdego człowieka. To jego poszczególne fazy odpowiadają za energię, emocje, stany psychiczne, nastroje, a także jakość podejmowanych decyzji. Każdy poszczególny dzień znajduje się w odpowiadającemu mu znaku zodiaku, a także konkretnej fazie księżyca. Dzięki tej wiedzy w jaki sposób dana faza księżyca oraz znak zodiaku wypływają na stan emocjonalny można racjonalnie zarządzać swoim czasem.

Jak działa kalendarz księżycowy? Wpływ na człowieka

Kalendarz księżycowy opiera się o poszczególne fazy księżyca. To na jego podstawie można zaplanować codzienne czynności, aby były wykonywane z powodzeniem i w sposób efektywny. Każdy zakres życia może być wspierany mocą księżyca, jednak warto wiedzieć, na które momenty postawić. W tym przypadku pomocny jest właśnie kalendarz księżycowy.

Kalendarz Księżycowy nazywany jest lunarnym i liczy poszczególne okresy faz księżyca, które systematycznie powtarzają się. Ten moment liczony jest od jednego nowiu do kolejnego. Warto podkreślić, że trwa 354 dni. Wynika to z księżycowych miesięcy, które liczą sobie 29,5 dnia.

Co oznacza Księżyc w znaku zodiaku Strzelca?

Strzelec to znak zodiaku będący symbolem ognia, który pomaga podejmować trudne wyzwania, a także otwierać się na nowe przygody. To z jego pomocą kobiety będą emanowały energią, otwierały się nowe przeżycia, a także miłość. To fantastyczny czas na zawieranie nowych znajomości oraz dbanie o relacje w związku. Dzięki odpowiedniemu czasowi można zadbać o miłość, powodzenie oraz zapomnieć o niepowodzeniach. To także idealny czas na nowe przedsięwzięcia.

Jak można zauważyć poszczególne fazy księżyca i to w jakiej fazie znajduje się ma ogromne znaczenie w życiu człowieka, dlatego warto zachować odpowiedni rytm i żyć w zgodzie z nimi.