Znaki zodiaku są opisywane w setkach horoskopów codziennych, tygodniowych, miesięcznych oraz rocznych. Data urodzenia jest zapisana w horoskopie.

Znak zodiaku od kiedy do kiedy?

Baran – 21 marca – 19 kwietnia
Byk – 20 kwietnia – 20 maja
Bliźnięta – 21 maja – 20 czerwca
Rak – 21 czerwca – 22 lipca
Lew – 23 lipca – 22 sierpnia
Panna – 23 sierpnia – 22 września
Waga – 23 września – 22 października
Skorpion – 23 października – 21 listopada
Strzelec – 22 listopada – 21 grudnia
Koziorożec – 22 grudnia – 19 stycznia
Wodnik – 20 stycznia – 18 lutego
Ryby – 19 lutego – 20 marca

Każdy znak jest inny – astrologia przypisuje znakom charakterystyczne cechy wg daty urodzenia

Każdy znak zodiaku jest inny – tak twierdzi astrologia. Można to sprawdzić w horoskopach oraz opisach znaków zodiaku. Astrologiczny horoskop to ciekawa lektura. Każdemu znakowi przypisać można cechy charakteru. Horoskop na 2023 rok kończy swoją ważność. Za chwilę zaczyna się 2024 rok i przyniesie ze sobą nowe wyzwania. Gwiazdozbiór opiekuje się wszystkimi znakami zodiaku. W centrum uwagi znajdą się wszystkie znaki, a każdy z nich ma jakieś słabe strony. Poszczególne znaki zodiaku są opisane starannie, a kolejność znaków zodiaku zostaje zachowana i jest zgodna z datami urodzenia osób. 12 zodiaków to 12 znaków zodiaku, a są to m.in. Ryby, Rak czy Panna. Nazwy znaków zodiaku są powszechnie znane. Pora omówić wszystkie znaki zodiaku po kolei.

Pierwszy znak Zodiaku to Baran

Jest to jeden z „rogatych znaków zodiaku”. Jest pierwszym znakiem zodiaku. W znaku Barana rodzą się osoby pewne siebie, odważne, uparcie dążące do celu. Osoby spod tego znaku kierowanie mają we krwi, są urodzonymi przywódcami. Wenus nie jest dla nich najważniejsza. Baran bywa impulsywny. Charakterystyka tego znaku jest bardzo interesująca. Baran bywa zbyt szczery. Nad tą cechą powinien popracować. Zaletami Barana są ambicja, pozytywne nastawienie, entuzjazm. Baran jest hojny, szczery, bystry i punktualny. Bywa niecierpliwy i humorzasty, czasami naiwny. Jego wojownicze nastawienie potrafi sporo zepsuć. Wrodzona pracowitość zawiedzie go na szczyt.

 Rogaty Byk też wiele osiągnie

Byk to kolejny rogaty znak zodiaku, drugi znak zodiaku. Byk lubi wygodne życie, ale jest konsekwentny i pracowity, z uporem dąży do celu. Swój znak zodiaku ocenia pozytywnie. Byki są stałe w uczuciach, ambitne, dbają o bliskie im osoby. Dobrze radzą sobie w relacjach międzyludzkich. Ten znak lubi być w centrum uwagi. Byki twardo stąpają po ziemi.

Dwoiste Bliźnięta

Bliźnięta są chaotyczne, trudno im doprowadzić wiele rzeczy do celu. Mają bardzo bogate życie wewnętrzne. Uwielbiają ruch, nosi je ciągle, nie potrafią wysiedzieć na jednym miejscu. Nie lubią wyzwań, unikają kłopotów. Ten znak zodiaku jest niestały w uczuciach oraz zmienia poglądy. Z przymrużeniem oka należy patrzeć na wiedzę Bliźniąt – jest ona przeważnie powierzchowna. Osoby spod znaku Bliźniąt nie robią szybkich karier.

Uczuciowy Rak

Rak jest bardzo rodzinnym i uczuciowym znakiem zodiaku. W tym znaku kobiety są najbardziej wymagające. Raki są wrażliwe, troskliwe, niezawodne. Poza tym są bardzo lojalne, oszczędne, lubią tradycję. Bywają ciepłe, rodzinne, łagodne oraz bardzo cierpliwe. Ich wadami są nadwrażliwość, obrażalskość, pesymizm. Spod znaku Raka pochodzi wiele znanych osób.

Władczy Lew i jego cechy charakteru

Lew jest znakiem ognia. Pewny siebie, lojalny, jest także optymistyczny. Znane są jego zdolności organizacyjne. Posiada umiejętności przywódcze. Do jego wad należą apodyktyczność, egoizm i pretensjonalność. Nadmierny upór także nie jest zaletą, lecz utrudnia życie. Lew lubi przewodzić innym i być dla nich wzorem. Spod znaku Lwa pochodzą bardzo dobrzy mężowie i troskliwe żony.

Jaka jest Panna?

Panna jest inteligentna, bystra, uporządkowana. Perfekcjonizm to jej drugie imię. Wymaga od innych, ale najwięcej wymaga od siebie. To znak zodiaku trudny. Ciężko jest wytrzymać z Panną pod jednym dachem. Oszczędnie wyraża uczucia, ale potrafi kochać całym sercem.

Waga, czyli wyważone emocje

Waga jest wyważona, spokojna, lubi ludzi. Jest wesoła, uśmiechnięta, ma w sobie wdzięk. Jest sympatyczna dla otoczenia. Czasami jednak wyraża emocje w sposób nietypowy dla niej – dzieje się tak, gdy ktoś ją zrani. Waga jest niezdecydowana, waha się często, o czym przesądza żywioł powietrza rządzący tym znakiem.

Skorpion, czyli dziecko szczęścia

Osoby spod znaku Skorpiona mają w sobie całe pokłady energii, są bardzo silne i odważne. Skorpion jest szczęściarzem. Zawsze daje sobie radę, nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Podejmuje się wielu działań, ale nie zawsze je kończy. Słomiany zapał utrudnia mu codzienne funkcjonowanie.

Intuicyjny Strzelec

Strzelec ma dużo emocji oraz intuicji. Potrafi analizować innych ludzi, analizuje też własne postępowanie. Lubi rozmowy i głębokie relacje, szkoda mu czasu na powierzchowne znajomości. Dzięki temu jego życie jest bogate i ma znaczenie. Nieustraszoność jest typowa dla Strzelca. Osoba urodzona w tym znaku jest naprawdę niezwykła. Pewny siebie Strzelec nastawiony jest na podbój świata. Strzelce bywają nieufne i nie potrafią wybaczyć zdrady.

Ostrożny Koziorożec

Koziorożce twardo stąpają po ziemi, są nieufne i krytyczne. Bardzo ostrożne z nawiązywaniu znajomości późno stabilizują swoje życie i tworzą trwałe związki. Należą do osób introwertycznych i zamkniętych w sobie. Nie opowiadają o uczuciach i życiu prywatnym. Koziorożce są bardzo pracowite oraz ambitne. Koziorożce są uczciwe, prawdomówne i dobrze sprawdzają się jako szefowie. Pewne siebie są wtedy, gdy mają przekonanie do określonych rozwiązań.

Pomocny Wodnik

Wodnik jest pomocnym znakiem zodiaku. Lubi pomagać innym ludziom, jest oryginalny. Z punktu widzenia astrologii jest to najbardziej oryginalny znak zodiaku. Spod znaku Wodnika pochodzi wiele znanych osób, m. in. Czesław Niemen, Krzysztof Ibisz, Dorota Rabczewska czy Ophra Winfrey. Wodniki są otwarte na nowe rozwiązania i lubią wyznaczać nowe trendy w technologii lub sztuce.

Jakie są Ryby?

Ryby są zgodne, mają umiejętności artystyczne, lubią spokój i ciszę. Są wrażliwe, delikatne, mają dużą intuicję. Są empatyczne, potrafią zrozumieć uczucia innych. Uroku osobistego Rybom bynajmniej nie brakuje. Choć tak naprawdę są dość zamknięte w sobie. Powracają jak bumerang do ulubionych zakątków i starych znajomych.

Zodiak wytycza okrąg, po którym porusza się słońce. 12 równych części tego okręgu to cały znak zodiaku. Okręg podzielony na 12 jest interesujący dla każdego, kto chce poznać własny znak zodiaku, jego dobre i złe strony. Ludzie lubią poznawać przyszłość, a astrologia i archetypy są dla nich bardzo ważne.